REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Media

Zaorali TVP Info. W stacji leci sobie serial, a strona internetowa przekierowuje na inną

Zmiany w polskiej polityce odbijają się na Telewizji Publicznej. Należało się tego spodziewać, ale mimo wszystko sposób jest zaskakujący.

20.12.2023
11:43
TVP
REKLAMA

Podczas próby wejścia na stronę tvp.info poprzez wpisanie adresu wyskakuje komunikat o przerwanym połączeniu. Kiedy zrobimy to z wyszukiwarki, trafimy na stronę tvp.pl.

REKLAMA

Jeszcze ciekawiej jest w przypadku stacji. Ta najwidoczniej przerwała nadawanie i pokazuje to samo, co leci na TVP 1.

O działalności Telewizji Publicznej za rządów Prawa i Sprawiedliwości powiedziano już wszystko. Po wyborach jasne stało się, że TVP czeka rewolucja. W czwartek wieczorem Sejm przyjął uchwałę w sprawie „przywrócenia ładu prawnego oraz bezstronności i rzetelności mediów publicznych”.

Tym samym Sejm uznał za niedopuszczalne "trwanie stanu jawnego naruszenia prawa oraz łamania przez jednostki publicznej radiofonii i telewizji oraz Polską Agencję Prasową prawa do informacji i zasady pluralizmu politycznego mającego swoje źródło w przepisach Konstytucji”.

Posłowie PiS udali się do siedziby TVP

TVP Info nazwało uchwałę „kagańcową”. Z kolei w czwartkowy wieczór na TVP 1 przerwano transmisję filmu „Pojedynek na pustyni”, by zrobić miejsce dla specjalnego wydania serwisu TVP Info.

W środę 20 grudnia minister kultury odwołał władze TVP, Polskiego Radia i PAP.

Zmiany pojawiły się też w ramówce TVP 1:

Z informacji Onetu wynika, że dotychczasowy prezes TVP Mateusz Matyszkowicz uznał swoje odwołanie i podpisał odpowiednie dokumenty.

Nadawanie TVP 1 zostało wznowione, ale tylko na chwilę. Zgodnie z programem przez chwilę transmitowano program "Agrobiznes", po czym ponownie doszło zawieszenia nadawania.

Według TVN 24 nie pracują również telewizje regionalne:

REKLAMATEKST AKTUALIZOWANY.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA