1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Drukarka do zdjęć, drukarka do domowego biura. Którą wybrać na prezent? Podpowiadamy

Lokowanie produktu: Canon

Miłośnicy prezentów określanych mianem pragmatycznych być może rozważają zakup drukarki dla bliskiej osoby. Ta być może pasjonuje się fotografią, a może zwyczajnie dużo się uczy lub właśnie stworzyła domowe biuro. Mamy doskonałą propozycję, dla każdej z tych osób.

06.12.2023
12:54
Drukarka do zdjęć, drukarka do domowego biura. Którą wybrać na prezent? Podpowiadamy

Czy drukarka to dobry pomysł na prezent? Jak najbardziej tak - przecież to urządzenie, które przydaje się niemal każdemu. Co najwyżej niektórzy korzystają z takiego urządzenia nie częściej niż kilka razy w miesiącu, zaś u innych wielostronicowe wydruki to codzienność. Niestety nie ma jednej, najlepszej grupy drukarek, idealnej dla każdego rodzaju użytkownika.

Rzeczonych rodzajów jest bardzo wiele, ale skoro mowa o prezencie na święta dla bliskiej osoby, to prawdopodobnie drukarki przeznaczone do ciągłej pracy w ogromnym korporacyjnym biurze raczej nie leżą w kręgu zainteresowań nabywcy. Bardziej chodzi o coś dla konkretnej osoby. Czyli albo dla kogoś, kto potrzebuje na uczelnię lub do biura drukować dokumenty - albo dla kogoś, kto lubi utrwalać zdjęcia na papierze, czy to wykonane przez siebie, czy też cudze.

Czym różni się dobra drukarka dla osoby pracującej zdalnie od dobrej drukarki dla fotografa?

Dobra drukarka dla fotografów różni się od dobrej drukarki dla osoby potrzebującej czegoś do małego biura pod kilkoma względami. Do zdjęć potrzebna jest wysoka rozdzielczość druku, bogata paleta barw atramentów, obsługa papieru fotograficznego o różnych rozmiarach i gramaturach, a także możliwość drukowania bezprzewodowego z urządzeń mobilnych.

Z kolei dobra drukarka dla osoby pracującej zdalnie powinna być szybka, wydajna, ekonomiczna i wielofunkcyjna. Ważne jest również, aby drukarka miała łączność bezprzewodową, funkcje zabezpieczeń i obsługę chmury.

Dobrze się składa, bo będzie mi bardzo łatwo polecić modele drukarek spełniające oczekiwania obu rodzajów użytkowników. Canon ma bowiem świetną ofertę na znakomite drukarki PIXMA - bardzo wygodne i oszczędne urządzenia wielofunkcyjne, oferujące jakość powyżej satysfakcjonującej. Ale czemu właściwie Canon?

Po pierwsze, system MegaTank. Czyli tak wygodna drukarka atramentowa, jak tylko to możliwe.

MegaTank to nazwa systemu atramentu w drukarkach Canon PIXMA. Te mają uzupełniane zbiorniki z atramentem. To idealne rozwiązanie dla małych firm, domowych biur i użytkowników domowych, którzy potrzebują ekonomicznego, niezawodnego i wygodnego drukowania. Drukarki MegaTank mają zbiorniki z atramentem o dużej pojemności, które można łatwo uzupełniać za pomocą butelek. Dzięki temu można drukować, w niektórych modelach, nawet do 18 000 stron z jednego zestawu butelek z atramentem czarnym i kolorowym.

System MegaTank w Canon PIXMA

Drukarki MegaTank mają niski całkowity koszt posiadania, ponieważ zużywają mniej atramentu i energii niż tradycyjne drukarki. Według danych producenta, można zaoszczędzić nawet do 90 proc. na kosztach druku na stronę dzięki uzupełnianym zbiornikom z atramentem.

Drukarka powinna być łatwa w obsłudze. Canon PIXMA na szczęście takie są.

Łatwość obsługi jest ważna w drukarkach dla fotografów dla osób pracujących zdalnie, ponieważ - to wydaje się truizmem, ale zauważmy - pozwala na szybkie i sprawne wykonywanie zadań związanych z drukowaniem. Drukarki dla fotografów muszą zapewniać wysoką jakość druku zdjęć, a drukarki dla osób pracujących zdalnie muszą być niezawodne i kompatybilne z różnymi urządzeniami. Łatwość obsługi oznacza, że drukarki są proste w konfiguracji, ustawieniu, konserwacji i rozwiązywaniu problemów.

Canon PIXMA G3470

Wskazana jest też obecność wyświetlacza LCD, jak w drukarkach PIXMA. Zwiększa wygodę obsługi takich drukarek, ponieważ umożliwia łatwy dostęp do menu, opcji i informacji o stanie drukarki. Wyświetlacz LCD pozwala na monitorowanie poziomu tuszu, licznika stron i błędów. Jest szczególnie przydatny w drukarkach bezprzewodowych, które mogą być sterowane z dowolnego miejsca za pomocą telefonu lub tabletu.

Jaka drukarka na prezent dla amatora fotografii? Polecam Canon PIXMA G640.

Canon PIXMA G640

Canon PIXMA G640 to wielofunkcyjna drukarka atramentowa, która umożliwia drukowanie, kopiowanie i skanowanie w wysokiej jakości i niskim koszcie. Jest to pierwsza drukarka z serii PIXMA G, która wykorzystuje sześć atramentów barwnikowych, co zapewnia lepszą gamę kolorów i kontrast na zdjęciach. PIXMA G640 ma uzupełniane zbiorniki na atrament, które pozwalają wydrukować około 3800 zdjęć formatu 10 x 15 cm z jednego zestawu butelek.

Canon PIXMA G640

Drukarka ma również funkcje łączności Wi-Fi, które umożliwiają drukowanie z urządzeń mobilnych lub komputerów. Ma prosty i intuicyjny wyświetlacz LCD, który ułatwia obsługę i dostosowywanie ustawień. PIXMA G640 jest też łatwa w konserwacji, ponieważ można samodzielnie wymienić głowicę drukującą i kasetę konserwacyjną. Drukarka ma również funkcję automatycznego włączania i wyłączania, która obniża zużycie energii. Idealnie. A do tego ma duży tylny podajnik na papier, mieszący nawet 100 arkuszy.

A co dla osoby pracującej zdalnie lub do małego biura? Najlepsza drukarka na prezent to Canon PIXMA G3470.

Canon PIXMA G3470

PIXMA G3470 jest drukarką wielofunkcyjną, która umożliwia drukowanie, kopiowanie i skanowanie dokumentów w domu lub w małym biurze. Podobnie jak poprzedni model, to również drukarka z wspomnianym systemem MegaTank, która ma uzupełniane zbiorniki na atrament, co obniża koszty eksploatacji i zwiększa wydajność. Z jednego zestawu butelek z atramentem można wydrukować nawet 8100 stron.

Drukarka ma również obsługę łączności Wi-Fi, dzięki czemu można drukować bezprzewodowo z różnych urządzeń, takich jak komputery, smartfony czy tablety. PIXMA G3470 ma wyraźny panel LCD o przekątnej 1,3 cala, który ułatwia obsługę i konfigurację. Drukarka ma szybkość druku na poziomie 11,0 obr./min (w trybie monochromatycznym) i 6,0 obr./min (w kolorze).

Canon PIXMA G3470

PIXMA G3470 ma tylną tacę o pojemności 100 arkuszy, co ułatwia drukowanie wysokonakładowe. Jest łatwa w konserwacji, ponieważ ma wymieniane przez użytkownika kasety konserwacyjne i niewymagające ściskania butelki na atrament z mechanicznym identyfikatorem. Drukarka jest dostępna w kolorze białym lub czarnym i ma elegancki i kompaktowy design.

Co jeszcze warto wiedzieć o drukarkach Canon PIXMA?

Zaproponowane przez nas modele w mojej ocenie zapewniają doskonały zestaw funkcji do potrzeb obdarowywanej osoby, w tym uwzględniając koszt zakupu i eksploatacji. Drukarek PIXMA jest jednak znacznie więcej. PIXMA wykorzystują specjalne głowice drukujące i atrament, które gwarantują szybkie i precyzyjne drukowanie zdjęć i dokumentów. Atramenty Canon są zaprojektowane tak, aby zapewnić trwałość, spójność i szczegółowość kolorów, a także wyraźny czarny tekst. Aby uzyskać najlepsze efekty, zaleca się używać właśnie tych oryginalnych atramentów i papierów fotograficznych Canon, które są dostosowane do drukarek PIXMA.

Drukarki Canon PIXMA są również urządzeniami nowoczesnymi i łatwymi w obsłudze. Większość z nich umożliwia drukowanie bezprzewodowe z dowolnego miejsca w domu, za pomocą telefonu, tabletu lub komputera. Niektóre modele oferują również funkcję drukowania w chmurze, która pozwala na drukowanie za pośrednictwem usług online, takich jak Google Cloud Print, AirPrint czy PIXMA Cloud Link. Ponadto, drukarki Canon PIXMA są wyposażone w oprogramowanie, które ułatwia drukowanie zdjęć, porządkowanie obrazów i dostęp do specjalnych usług online, takich jak My Image Garden, Quick Menu czy Easy-WebPrint EX.

Canon PIXMA są również urządzeniami oszczędnymi i przyjaznymi dla środowiska. Posiadają funkcje, które ograniczają zużycie papieru i energii, takie jak automatyczny druk dwustronny, tryb oszczędzania energii czy automatyczne wyłączanie. PIXMA są również łatwe w konserwacji i naprawie, dzięki narzędziu My Printer, które umożliwia dostęp do ustawień drukarki, rozwiązywanie problemów i aktualizację oprogramowania. Polecanie ich jest bardzo wdzięcznym i łatwym zadaniem - to na dziś jedna z najlepszych ofert na rynku.

Lokowanie produktu: Canon
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu