REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie /
  3. Poradniki
  4. Sprzęt /
  5. Rankingi

Tablet dla dziecka - jaki wybrać? Ranking 2023

Myślisz o zakupie tabletu dla dziecka? W sklepach można znaleźć tablety przeznaczone specjalnie dla najmłodszych, ale nie jest to jedyna opcja, jeśli chodzi o wyposażenie małoletniego w takie urządzenia. Oto ranking tabletów 2023 dla dzieci.

12.11.2023
19:04
Tablet dla dziecka - jaki wybrać? Ranking 2023
REKLAMA

O tym, czy tablet jest niezbędny dla dziecka i w jakim wieku, dyskutować nie będę. Wiem jednak, że obecne dzieci nie mogą być wykluczone cyfrowo, a większy ekran tabletu z pewnością lepiej się sprawdzi w przypadku dzieciaków niż miniaturowy ekran smartfona.

REKLAMA

W sklepach można się spotkać z tabletami przeznaczonymi specjalnie dla dzieci. Trzeba sobie jednak zadać pytanie, czy kupowanie tabletów dedykowanych dzieciom w ogóle ma sens?

Można wybrać tablety dedykowane dzieciom, ale oprócz kolorowej obudowy, nie oferują one nic specjalnego. Nic nie stoi na przeszkodzie, by po prostu kupić jeden z tańszych tabletów - ale o lepszych możliwościach niż modele dla dzieci, czy po prostu dać dziecku swój stary tablet (można do niego dokupić odpowiednią obudowę). Zobacz nasz ranking tabletów dla dziecka.

Zobacz inne rankingi na Spider's Web:

Tani tablet dla dzieci - BLOW KidsTab

BLOW KidsTab

Tablet Blow KidsTab przyciąga ceną, ale nie olśniewa możliwościami. Urządzenie wyposażone jest w 7-calowy ekran o rozdzielczości 1024 x 600, procesor Cortex A53, 2 GB RAM i dysk o pojemności 32 GB. Cena tabletu Blow KidsTab to tylko 300 zł, ale zdecydowanie wypada zastanowić się nad czymś lepszym.

Niedrogi tablet dla dziecka - Blackview TAB 50 Kids

Blackview TAB 50 Kids

Tablet Blackview TAB 50 Kids można kupić za 500 zł. Jego specyfikacja jest znacznie lepsza od poprzednika, bowiem ma 8-calowy ekran o rozdzielczości 1280 x 800 (i to IPS, a nie TFT), procesor Rockchip RK3562, 3 GB RAM i 64 GB miejsca na dane. Generalnie rzecz biorąc, to nie jest zła propozycja, chociaż w tej cenie da się znaleźć tablety z nieco wydajniejszym procesorem (ale bez etui dla dzieci).

Tablet dla dzieci - Nokia T10

Nokia T10 z etui Kids Cover Orange & Red

Za jeszcze nieco więcej kupimy tablet Noka T10 z dodatkowym etui dedykowanym najmłodszym. Specyfikacja jest zbliżona do modelu Blackview, ale mamy do czynienia z nieco lepszym procesorem UNISOC Spreadtrum T606. Nokia T10 w tej wersji będzie nas kosztować około 600 zł.

Etui na tablet dedykowane dzieciom - Targus Kids Antimicrobial Case 

Nie ma sensu kupować nowego urządzenia, skoro w szufladzie leży stary tablet? Wystarczy kupić do niego odpowiednie etui i będzie jak znalazł.

Targus Kids Antimicrobial Case
REKLAMA

Etui Targus Kids Antimicrobial Case przeznaczone dla iPadów kosztować nas będzie poniżej 150 zł. Znalazł się tu nie tylko wygodny uchwyt, ale i całość została pokryta powłoką antybakteryjną.

Jeśli nie zależy nam na kolorowej obudowie, a chcemy po prostu kupić niedrogi tablet, który będzie się do czegoś nadawał, to warto zerknąć do naszego rankingu najlepszych tabletów do 500 zł.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA