REKLAMA

Microsoft zmienia ustawienia w Windowsie 11. Oto nowości

Choć Windows 11 posiada całkiem przyjemny interfejs ustawień, w którym odnajdą się także mniej doświadczeni użytkownicy, Microsoft nie chce spoczywać na laurach. Nowe wydanie Windows 11 Insider Preview zamienia panel Ustawień w centrum dowodzenia komputerem, a do tego Microsoft dorzuca całkiem miły smaczek dla tych, którzy będą przesiadać się z innego komputera.

25.08.2023 10.38
Microsoft zmienia ustawienia w Windowsie 11. Oto nowości
REKLAMA

Dzięki programowi Windows Insider możemy z łatwością dowiedzieć się o nowościach, jakie Microsoft szykuje dla swojego sztandarowego produktu, systemu operacyjnego Windows. Tylko w tym miesiącu informowaliśmy o rozpoczęciu testów Windows Copilot w szerszym gronie członków programu Insider oraz możliwości odinstalowywania domyślnie wbudowanych aplikacji.

REKLAMA

Teraz do osób uczestniczących w niejawnym programie testów systemu Windows trafiła kolejna aktualizacja, która usprawnia poruszanie się w interfejsie Ustawień systemu.

Ustawienia będą przyjemniejsze dla oka, a przesiadka na nowy komputer szybsza

24 sierpnia Microsoft na swoim blogu poinformował o udostępnieniu członkom programu Windows 11 Insider Preview nowej wersji systemu oznaczonej numerem 22631.2262. Najważniejszą nowością, którą znajdziemy w Build 22631.2262 to odświeżony interfejs ustawień, który porzuca dotychczasową listę ustawień na rzecz kafelków.

W nowych ustawieniach użytkownicy systemu zyskują szybki podgląd i dostęp do najważniejszych dla komputera ustawień - przywracania i kopii zapasowej, personalizacji, urządzeń Bluetooth czy stanu usługi OneDrive i subskrypcji Microsoft 365.

Obecny interfejs Ustawień
Nowy interfejs Ustawień

- Stworzyliśmy interaktywne karty, które reprezentują różne ustawienia związane z urządzeniem i kontem, pogrupowane według często używanych funkcji. Każda karta jest zoptymalizowana tak, aby oferować najbardziej istotne informacje i elementy sterujące na wyciągnięcie ręki. W tej wersji pojawi się do siedmiu kart, a wkrótce będzie ich więcej

- pisze Microsoft.

Ponadto w Buildzie 22631.2262 Microsoft znajdziemy nowe narzędzie ułatwiające migrację ze starego komputera na nowy.

Windows Backup - jak koncern nazwał nowe narzędzie - pozwala szybko utworzyć kopię folderów, aplikacji, ustawień (w tym tych dotyczących wizualnej personalizacji) i danych logowania (w tym haseł sieci Wi-Fi), by następnie jednym kliknięciem wykorzystać ową kopię przy pierwszym uruchomieniu nowego urządzenia.

Windows Backup na pierwotnym urządzeniu
Windows Backup na urządzeniu docelowym
REKLAMA

Windows Backup przywróci także listę aplikacji zainstalowanych na poprzednim urządzeniu. Te pobrane ze Sklepu Microsoft będzie można ponownie zainstalować jednym kliknięciem. Z kolei w przypadku tych spoza sklepu system przekieruje użytkownika do miejsca w sieci web, z którego pobrał daną aplikację.

Zdjęcie główne: sdx15 / Shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA