REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Nauka

Ruszają poszukiwania potwora z Loch Ness. Użyją nowoczesnego sprzętu. Możesz wziąć udział

Wielkimi krokami nadchodzą poszukiwania potwora z Loch Ness. W akcji można uczestniczyć osobiście, wydając niemal 240 złotych za 90-minutowy kurs. W ramach programu można będzie podglądać pracę poszukiwaczy. 

21.08.2023
18:50
Ruszają poszukiwania potwora z Loch Ness. Użyją nowoczesnego sprzętu. Możesz wziąć udział
REKLAMA

Z pewnością każdy słyszał legendę o potworze z Loch Ness. Bajkowa Nessie miała pojawić się już w latach 30. ubiegłego wieku. Pewien człowiek twierdził, że widział ogromną bestię w tym zbiorniku wodnym.

REKLAMA

Ulokowane w Szkocji jezioro zyskało sławę na całym świecie, a od czasu do czasu organizowane są poszukiwania sławnego potwora.

Mają rozmach poszukiwacze potwora z Loch Ness. To pierwsze tak duże wydarzenie od ponad 50 lat

Ostatnie tak efektowne poszukiwania miały miejsce 51 lat temu, w 1972 roku. Przeprowadziło je Biuro Śledcze Loch Ness. Jak można się spodziewać, niczego nie znaleziono, ale mimo upływu lat poszukiwacze wciąż nie dają za wygraną. Już w ten weekend chcą ponownie zbadać jezioro, które jest jednym z najgłębszych zbiorników wodnych na Wyspach Brytyjskich.

Poszukiwacze i tym razem mają na celu potwierdzenie legend i opowieści naocznych świadków, którzy przez mieli zobaczyć legendarnego potwora. W tych teoriach znalazło się wiele domysłów, czym miałby być potwór - jedni mówią, że prehistorycznym morskim stworem, drudzy twierdzą, że to gigantyczny węgorz, a jeszcze inni natomiast sugerują, że miały być to... słonie cyrkowe. 

W tegorocznej akcji ma zostać wykorzystana bardzo zaawansowana aparatura - m.in. z powietrza będą działały drony z kamerami na podczerwień. W wodzie natomiast użyte zostaną hydrofony, aby zbierać fale akustyczne.

Chcesz pobadać jezioro Loch Ness z profesjonalistami? Zapłać 240 zł

Osoby, które postanowią kupić bilet za 45 funtów (ok. 240 zł) będą mogły przypatrywać się akcji. Oczywiście pod okiem ekspertów. 

REKLAMA

Cóż, to dość ciekawe przedsięwzięcie, ale chyba nikogo nie trzeba przekonywać co do wyniku poszukiwań. Trudno powiedzieć, czy warto wydać 240 zł na bilet. Zwłaszcza, że całe przedsięwzięcie będzie można oglądać online.

Wystarczy spojrzeć na wyniki badań z 2018 roku, w których międzynarodowy zespół naukowców jasno stwierdził, że żadnego potwora nie ma i nie było. Jak widać efekty ich pracy nie przekonują każdego. Trzeba też pamiętać, że sama akcja ma wymiar promocyjny dla tego zakątka Szkocji. 

Poszukiwania mają odbyć się w sobotę i niedzielę 26 i 27 sierpnia o godzinie 10:00 i 11:30.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA