Space Invaders World Defense już tu jest. Chodzisz po mieście i strzelasz do obcych
Google oraz studio Taito wydali najnowszą grę w rozszerzonej rzeczywistości. Przypomina ona Pokemon Go, ale zamiast łapania małych stworków, gracz musi chodzić po mieście i strzelać do pikselowych obcych.

Space Invaders to z pewnością tytuł, który kojarzą przede wszystkim starsze pokolenia graczy. Gra po raz pierwszy zadebiutowała przecież pod koniec lat 70. XX wieku, a od jej premiery właśnie minęło 45 lat. W związku z tym producent tytułu, czyli Taito z Japonii wraz z Google postanowili wydać wersję dostosowaną do obecnych czasów i technologii rozszerzonej rzeczywistości.
Space Invaders World Defense pozwala strzelać do obcych. Wymachując smartfonem na mieście
Najnowsze wydanie Space Invaders może zainteresować nie tylko młodszych, ale także starszych graczy pamiętających godziny dobrej zabawy przy automatach. Gra ma prostą zasadę - musimy niszczyć wirtualnych obcych, którzy pojawiają się na ekranie naszego smartfona w rozszerzonej rzeczywistości.
Gra dostosowuje się do otoczenia, dzięki czemu wyświetla pikselowych obcych na budynkach, dachach, ale także w powietrzu. Żeby zatem ubić jakiegoś przeciwnika, nie obędzie się bez wymachiwania telefonem. Google podaje, że różni oponenci będą pojawiali się w różnych dzielnicach i wokół nich, a gracze, wraz z postępem w rozgrywce, będą mogli odblokowywać ulepszenia. Zostanie również udostępniony tryb współpracy z innymi graczami.
Warto jednak zaznaczyć, że gra wykorzystuje technologię ARCore od Google, zatem instalacją aplikacji będziemy musieli się upewnić, że nasz smartfon obsługuje to rozwiązanie. Listę można sprawdzić na oficjalnej stronie producenta dotyczącej technologii - przykładowo mojego Nothing Phone (1) nie ma na liście, a grę bez problemu mogę uruchomić.
Space Invaders World Defense został udostępniony na smartfony z Androidem oraz urządzenia Apple iPhone - aplikację można pobierać już teraz ze sklepu Google oraz App Store. Na koniec warto zaznaczyć, że gra bazuje na API Geospatial od Google, zatem może nie pozwolić nam grać w niektórych lokalizacjach.