REKLAMA

Oto co zaoferuje Xiaomi TV Box S 4K 2. generacji. Tak się prezentuje tania alternatywa dla Apple TV 4K

Chiński producent od lat oferuje na naszym rynku przystawki smart TV. Jak się okazuje, popularny w naszym kraju Xiaomi TV Box S 4K 1. generacji otrzyma swojego bezpośredniego następcę, który wyjdzie z Chin i trafi na globalny rynek - w tym także, najprawdopodobniej do Polski.

20.04.2023 16.09
Xiaomi TV Box S 4K 2. generacji
REKLAMA

Xiaomi kojarzymy przede wszystkim ze smartfonami, które kiedyś oferowały wiele za niewiele (choć dzisiaj wygląda to już zupełnie inaczej), to od kilku lat firma prężnie rozwija swoją ofertę przystawek smart TV, które potrafią zamienić stary telewizor lub zwykły monitor w nowoczesny sprzęt z dostępem do najnowszych funkcji.

Pierwsza generacja Mi Box S została wydana w 2018 roku (choć już od 2016 roku był dostępny oryginalny Xiaomi Mi Box), potem miały miejsce premiery odtwarzaczy multimedialnych TV Stick oraz TV Stick 4K odpowiednio w 2020 i 2021 roku. Teraz przyszedł czas na odświeżenie sprzętu z 2018 roku.

REKLAMA

Xiaomi TV Box S 4K (2. generacji) trafi na globalny rynek

Co prawda, oficjalna premiera Xiaomi TV Box S 4K (2. generacji) odbyła się w Chinach, to informacje o sprzęcie są ogólnodostępne na poświęconej mu stronie internetowej Xiaomi. Globalna data premiery nie jest nam jeszcze znana, lecz tak naprawdę wiemy wszystko na temat urządzenia, które jest… odgrzanym kotletem mniejszymi, ale za to smacznymi dodatkami.

Xiaomi TV Box S 4K 2. generacji
(źródło: Xiaomi)

Najważniejszą zmianą w nowej przystawce Xiaomi jest system operacyjny Google TV, oparty na Androidzie 11 - dla przypomnienia, poprzednik działał w oparciu o Android TV na bazie Androida 8.1. Co to oznacza dla nas, użytkowników? Nowy system oferuje bardziej przyjazny interfejs, a Jedenastka zamiast Ósemki gwarantuje, że przez długie lata będziemy mieli dostęp do najnowszych aplikacji.

Xiaomi TV Box S 4K 2. generacji
(źródło: Xiaomi)

Nowy model zaoferuje także nieco poprawiony pilot (ten również ma bazować na IR i Bluetooth), z dodatkowymi guzikami. Niewidoczne dla kupującego zmiany zostały zaimplementowane w kwestii specyfikacji - zamontowano tu nowocześniejszy moduł łączności Bluetooth w wersji 5.2 (wcześniej był to 4.2), a także złącze HDMI 2.1 obsługujące rozdzielczość 4K przy 60 Hz.

Warto zaznaczyć, że TV Box S 4K (2. generacji) zaoferuje nieco wydajniejszy, czterordzeniowy procesor składający się z 4x Cortex-A55 z grafiką Mali G31 MP2 (wcześniej był to 4x Cortex-A53 z Mali-450) wspierany 2 GB pamięci operacyjnej i 8 GB pamięci wewnętrznej. Jest zatem trochę nowocześniej, lecz bez żadnej rewalacji - zobaczymy, jak będzie się sprawował w praktyce po testach.

REKLAMA

Cena pozostaje niewiadomą, ale możemy spekulować

Jak na razie nie znamy szczegółów dotyczących ceny Xiaomi TV Box S 4K 2. generacji, ale oczekujemy, że ta nie będzie się znacząco różniła od poprzednika. Najprawdopodobniej może być to kwota w zakresie 300-400 złotych, czyli podobna do ceny pierwszej generacji sprzętu.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA