REKLAMA

To będzie prawdziwy potwór. Samsung zaskoczy nowym, 98-calowym telewizorem 4K

Przekątne i rozmiary telewizorów w ostatnich lat znacząco wzrosły. Samsung jednak nie zatrzymuje się w innowacjach. Koreański producent w tym roku wprowadzi na rynek telewizor LCD 4K o ogromnej, 98-calowej przekątnej obrazu.

13.04.2023 16.26
samsung qd-oled telewizory
REKLAMA

Na targach CES 2023, Samsung pokazał światu swoje telewizory na obecny, 2023 rok. Jednak do wielu modeli dołączy także 98-calowy model 98Q80C z matrycą LCD 4K na pokładzie. Urządzenie zostało najprawdopodobniej opracowane, aby konkurowało z TCL i nadchodzącą 98-calową propozycją Sony. Jednak to wciąż sprzęt dla najbogatszych.

REKLAMA

To nie pierwszy 98-calowy telewizor Samsung

Samsung od lat serwuje naprawdę ogromne telewizory stworzone dla użytkowników, którzy wybierają wielkość ponad jakość. W ubiegłym roku został wydany model bazujący na matrycy wykonanej w technologii LCD o rozdzielczości 4K - 98QN1000B. Jeszcze wcześniej, bo w 2021 zadebiutował na rynku 98QN90A.

Jednak ten rok nie będzie inny, a koreański producent szykuje się do wprowadzenia do sprzedaży telewizora 98Q80C, który mimo wszystko powinien należeć do bardziej rozsądnie cenowych propozycji, jakkolwiek to brzmi - mowa o 98-calowym telewizorze. A potwierdza to fakt, że urządzenie zostanie najprawdopodobniej wyposażone w matrycę LCD VA produkcji TCL.

Jak donosi portal flatspanelhd, sprzęt powinien obsługiwać funkcję FALD, a więc spodziewamy się tu całkiem przyzwoitego podświetlenia strefowego, które umożliwia doznanie prawdziwego HDR-u. Nie wiemy natomiast, ile panel telewizora stref zaoferuje - natomiast w tej klasie cenowej powinniśmy oczekiwać już więcej. 

Cena zwali z nóg. Ale to zrozumiałe

REKLAMA

No dobra, a ile ten telewizor ma kosztować? Oczekuje się, że będzie to kwota 8 000 euro (równowartość ~37 000 złotych), a nie jest to mało. Wystarczy sprawdzić TCL 98C735, który można kupić za praktycznie dwa razy mniejsze pieniądze, bo około 20 tysięcy złotych.

Niemniej jednak propozycja koreańskiego giganta technologicznego może być bardziej akceptowalna przez portfele użytkowników, niż przykładowo nadchodzący 98-calowy telewizor Sony X90L. Ten ma bowiem kosztować 10 000 euro, co daje aż 46 000 złotych.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA