REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Ten laptop HP ma certyfikat IMAX Enhanced. Tego jeszcze nie było

Wielu producentów laptopów postanowiło pokazać światu swoje nowe propozycje - m.in. Acer, Asus, a nawet HP. Producent wydał nową propozycję z serii Envy x360, która wyróżnia się na tle konkurencji… certyfikatem IMAX. Tak, to dokładnie ten, który oferują niektóre kina.

21.04.2023
14:09
HP Envy x360
REKLAMA

Nowe generacje mobilnych komputerów różnią się od poprzednich przede wszystkim komponentami i co za tym idzie, wydajnością. Ciężko bowiem wymyślić coś nowego, czego inna firma kiedyś już nie wprowadziła, lecz HP po części się to udało.

Czy to 15-calowe urządzenie będzie z racji na swój certyfikat, będzie w stanie zaoferować doznania z wielkiego ekranu?

REKLAMA

Laptop z certyfikatem IMAX Enhanced. Hp Envy x360 mówi tak!

Świeżutko wydany HP Envy x360 powalczy z konkurencją nie tylko wyglądem, czy suchą wydajnością, ale przede wszystkim tą jedną funkcją. A raczej, certyfikatem IMAX Enhanced, którego powinniśmy kojarzyć z kin, choć warto zaznaczyć, że już istnieje w innych „domowych” sprzętach - m.in. z telewizorach Sony Bravia Xr.

Certyfikat odnosi się zarówno do obrazu, jak i dźwięku i jest przyznawany urządzeniom, które są w stanie wyświetlić wideo IMAX. Do dyspozycji użytkownika mamy 15-calowy ekran OLED w proporcjach 16:9 w rozdzielczości FullHD 1920 × 1080 pikseli o jasności 500 nitów. Do tego jest system audio Bang & Olufsen DTS:X Ultra, a ekran jest dotykowy i ma zawias 360 stopni, umożliwiający korzystanie urządzenia w trybie laptopa.

(źródło: HP)

Oczywiście, aby obejrzeć filmy IMAX Enhanced, najlepiej skorzystać z subskrypcji Disney+, ponieważ niektóre tytuły Pixar i Marvel oferują jej wsparcie. Jeśli chodzi o resztę specyfikacji, do dyspozycji mamy tu najnowsze procesory Intel Core 13. generacji - i7-1355U lub i5-1335U połączone z 8 lub 16 GB pamięci DDR4-3200 oraz maksymalnie kartą graficzną GeForce RTX 3050. Zamiennie trafią też wersje z procesorami AMD Ryzen 7000.

HP Envy x360 został wyposażony w akumulator 55 Wh, a także pełen zestaw złącz - 2x Thunderbolt 4, 2x USB-A, HDMI oraz port audio 3,5 mm, jest też czujnik podczerwieni wspierający Windows Hello. Całość działa na Windows 11 i waży 1,8 kg. 

REKLAMA

Aby sprawdzić, czy IMAX Enhanced w laptopie ma sens, trzeba to przetestować

Najlepszym sposobem na określenie, czy ten certyfikat może mieć sens w laptopie, jest przetestowanie sprzętu. Urządzenie trafi do sprzedaży w kwietniu w cenie od 950 dolarów (~4000 złotych), choć wersja z OLEDem i kartą RTX 3050 z pewnością będzie znacznie droższa. Jak na razie nie wiemy, czy sprzęt trafi do Polski.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA