REKLAMA

Od teraz możesz korzystać z aplikacji banku na ekranie auta. To ma więcej sensu, niż myślisz

Aplikacja ING Banku Śląskiego trafiła na Android Auto. Dzięki niej jej użytkownicy łatwo zapłacą za bilety parkingowe.

26.04.2023 11.35
Android Auto
REKLAMA

Większość nowszych aut, nawet te najmniejsze, mają wbudowaną funkcję obsługi Apple CarPlay oraz Android Auto, które jest w Polsce oficjalnie od końca 2021 roku. I jest to jedna z najlepszych rzeczy, które można mieć w samochodzie. Po co bawić się w trzymadełka do telefonu, skoro można korzystać z ogromnego tabletu pośrodku deski rozdzielczej. 

REKLAMA

Problemem dla niektórych jest brak większości aplikacji. Mamy jedynie te podstawowe, takie jak aplikacje do muzyki czy map. Co prawda działa Microsoft Teams, ale poza tym, nie ma zbyt wielu opcji. Teraz ING wychodzi do ludzi i wprowadza ciekawą funkcję, która ułatwi niektóre płatności.

Aplikacja ING Bank Śląski trafiła na Android Auto.

Dokładniej, ING ogłosiło integrację swojej aplikacji "Moje ING" z systemem Android Auto. Po podłączeniu telefonu z systemem Android do samochodu, w którym jest dostępny Android Auto, na ekranie pojawi się ikona "Moje ING".

Kliknięcie ikony pozwoli użytkownikowi zobaczyć strefy, w których się znajduje i zakupić bilety parkingowe w tych strefach. Całą akcję możemy wykonać z ekranu auta w kilkanaście sekund.

Osoby będące po jabłkowej stronie mocy nie muszą się martwić - ING planuje dodać integrację dla systemu CarPlay "w najbliższych miesiącach".

Czytaj więcej:

Jak kupić bilet parkingowy przez Android Auto?

Oficjalna strona ING udostępniła także poradnik, jak kupić bilet parkingowy z systemu infotainment w samochodzie. Po pierwsze, musisz mieć włączoną geolokalizację w aplikacji Moje ING (która musi być zaktualizowana do co najmniej wersji 4.10.0) i dodać numer rejestracyjny samochodu do aplikacji.

REKLAMA

Następnie, w Android Auto, przechodzimy do Moje ING, wybieramy numer rejestracyjny auta, a następnie rodzaj i czas postoju. Aplikacja może poprosić o dodatkowe potwierdzenie PIN-em do aplikacji.

Proste? Banalne. Ta funkcja jest dostępna w większości miast w Polsce, chociaż zdarzają się wyjątki. Płatności za bilety parkingowe w bankowości mobilnej "Moje ING" są oferowane we współpracy z operatorem aplikacji moBiLET. Lista miast objętych usługą zakupu biletów jest dostępna na stronie moBiLET.

Zdjęcie główne The Bold Bureau / Shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA