REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Ikea uruchamia nową usługę. Projektant online stworzy dla ciebie wymarzone mieszkanie

Ikea niczym Apple wprowadza możliwość rozmowy z konsultantem, który zdalnie doradzi co i jak. Nawet ceny będą podobne, bo konsultanci Ikea będą sobie życzyć odpowiednik skromnych 400 złotych za projekt pojedynczego pokoju.

11.04.2023
15:42
Ikea uruchamia nową usługę. Projektant online stworzy dla ciebie wymarzone mieszkanie
REKLAMA

Ikea już nie raz i nie dwa pomagała klientom stworzyć aranżacje ich marzeń - albo przynajmniej skopiować idealne projekty z katalogów. Począwszy od wypunktowania mebli i przedmiotów znajdujących się na zdjęciach w katalogach, poprzez aplikację, z którą klienci zaprojektują swój pokój (albo i cały dom) czy po prostu projektowanie wnętrza w ramach usług świadczonych w sklepach.

REKLAMA

Teraz do tej kolekcji dorzucone zostanie projektowanie z architektem wnętrz online.

Zdalne projektowanie mieszkania z Ikea. Warte swojej ceny?

Szwedzki gigant swój pilotażowy program świadczenia zdalnych usług projektowania właśnie rozpoczął w Stanach Zjednoczonych. Jego działanie jest proste dla każdej osoby obytej z komputerem: najpierw klient wypełnia kwestionariusz online, w którym opisuje swoją wizję przestrzeni. Ta "lista życzeń" - jak nazywa ją firma - jest następnie wysyłana do jednego z profesjonalnych projektantów wnętrz pracujących dla Ikei, który stworzy projekt w ciągu trzech indywidualnych sesji wideokonferencyjnych organizowanych na stronie internetowej Ikea.

Projektant będzie pracował z klientem poprzez m.in. stworzenie tzw. moodboardu, wymyślenie układu mebli i wreszcie tworząc plany. Jak podaje Ikea, klienci po spotkaniach otrzymają "rzuty 3D, plan oświetlenia, listę produktów, wskazówki dotyczące wyposażenia domu i sugestie dotyczące materiałów".

Ikea swoją usługę wyceniła na 99 dol. amerykańskich za pokój dla klientów indywidualnych oraz 299 dol. za pokój dla klientów biznesowych.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA