REKLAMA

HED Unity - te bezprzewodowe słuchawki biją na głowę Apple AirPods. Oto szwajcarska technologia

Jeśli marzysz o bezprzewodowych słuchawkach, które zapewnią Ci znacznie lepszą jakość dźwięku niż AirPods Max, propozycja szwajcarskiej firmy HED Unity to coś dla ciebie. Ich słuchawki mają zapewnić bezstratną, najwyższą jakość dźwięku. Choć cena też jest równie wysoka.

14.04.2023 04.37
HED Unity wyróżniające
REKLAMA

Słuchawki AirPods Max są genialne, tego nie można odmówić Apple. Lecz ograniczenia ze strony technologii Bluetooth uniemożliwiają zapewnienie temu zestawowi bezstratnego dźwięku. Szwajcarska firma HED zastosowała dość ciekawe rozwiązanie, które sprawia, że ich najnowsze słuchawki Unity, mogą pochwalić się bezstratnym dźwiękiem, przy łączności bez użycia kabla.

REKLAMA

Bezstratny dźwięk w słuchawkach bezprzewodowych? Tak! W HED unity

Nowa propozycja szwajcarskiej firmy z pewnością nie jest sprzętem dla mas, tylko raczej urządzeniem stworzonym o wąskiej grupy odbiorców, którzy potrafią docenić dobry dźwięk. HED Unity to pierwszy na rynku bezprzewodowy zestaw, który powinien usatysfakcjonować nawet wymagających audiofili. 

Jak podaje producent, sprzęt jest w stanie zapewnić bezstratny dźwięk o wysokiej rozdzielczości. A to dzięki technologii transmisji Full Fidelity WiFi, które obsługuje częstotliwość próbkowania 24 bity/192 kHZ. Według zapewnień HED taka łączność wystarczy do przesyłania plików muzycznych bez kompresji, czy utraty danych. Oznacza to, że użytkownicy Apple Music z tymi słuchawkami wykorzystają potencjał usługi, która jest w stanie dostarczyć muzykę w formacie bezstratnym.

Hed Unity słuchawki
Oto jak prezentują się słuchawki HED Unity (źródło: HED)

Dźwięk generują 40-mm przetworniki, które dodatkowo zostały pokryte tytanem, co ma na celu wyeliminowanie potencjalnych zniekształceń odtwarzanego audio.

Z dodatkowych funkcji z pewnością trzeba zaznaczyć aktywną redukcję szumów, realizowaną dzięki 12 mikrofonom zamontowanym w słuchawkach. Co ciekawe, mimo obecności transmisji WiFi, urządzenie również pozwala na połączenie się z innym źródłem dźwięku przy pomocy Bluetooth (jest obsługa kodeków SBC i AAC), czy nawet przewodowo - w zestawie znajduje się przejściówka USB-C do Aux.

A jak z baterią? HED Unity ma działać do 6,7 godzin na WiFi i 15 godzin poprzez Bluetooth. Ładowanie akumulatora do pełna powinno trwać 90 minut.

REKLAMA

Cena HED Unity jest wysoka, ale to przecież sprzęt z najwyższej półki

Zestaw słuchawkowy HED Unity prosto ze Szwajcarii niestety nie jest najtańszy. Sprzęt kosztuje bowiem 2199 dolarów, co daje równowartość ~9200 złotych. Pamiętajmy jednak, że mowa tu o słuchawkach dla audiofili o naprawdę zaskakujących możliwościach.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA