Jedno z najlepszych miejsc pracy na świecie otwiera się w Krakowie. Specjaliści poszukiwani!

Lokowanie produktu: Concentrix

Firma Concentrix otwiera centrum Software Solutions w Krakowie. Concentrix Software Solutions skupi się na wykorzystywaniu technologii, do których należy przyszłość. Jeśli chcesz, by należała także do ciebie, sprawdź, kogo szuka Concentrix.

12.04.2023 18.39
Jedno z najlepszych miejsc pracy na świecie otwiera się w Krakowie. Specjaliści poszukiwani!

Miejsce na liście 25 najlepszych miejsc pracy na świecie rankingu Great Place to Work oraz magazynu Fortune. Czternaście wyróżnień w plebiscycie Comparably Awards w 2022 roku, między innymi w kategoriach „najlepsze miejsce do rozwoju kariery”, „najlepsze miejsce pracy dla kobiet” czy „najbardziej zadowoleni pracownicy”. Ponad 130 klientów z listy Fortune Global 500. Działanie w 40 krajach na 6 kontynentach.

Oto Concentrix Software Solutions w skrócie

To już brzmi jak opis dobrego miejsca do wysłania swojego CV. Ale to jeszcze nie koniec. Jeśli jesteś specjalistą z branży IT, z pewnością cenisz sobie potencjał do wzrostu i nieograniczone możliwości rozwoju. Trudno o większe niż w przypadku firmy, która specjalizuje się w najnowszych technologiach i wykorzystuje je w obszarze wspierania doświadczeń klienta, czyli customer experience (CX).

„Najnowsze technologie” to oczywiście często używany slogan, za którym może się tak naprawdę kryć wszystko. Ale w przypadku Concentrix Software Solutions naprawdę mówimy tu o rozwiązaniach, do których należy przyszłość. Czyli o takich, o których już robi się głośno, a będzie jeszcze głośniej. I o takich, które zmienią naszą codzienność już niedługo.

Jakie to technologie?

Sztuczna inteligencja to doskonały przykład, ale bardzo obszerny. Warto wspomnieć o technologiach wchodzących w skład AI, np. o machine learningu, technikach rozpoznawania twarzy (FRT) i przetwarzania języka naturalnego (NLP), jak również o rozwiązaniach chmurowych i big data.

Specjaliści z pewnością będą znali technologie, z którymi firma Concentrix pracuje na co dzień. To m.in. Cloud computing, .NET, JAVA, HTML5, Node.js, ETL czy SQL/NoSQL i wiele innych.
Firma Concentrix prowadzi także projekty z wykorzystaniem metaverse i OpenAI. To prawdziwe kreowanie przyszłości – i rzeczywistości, w której okulary VR mogą stać się równie niezbędne, co dziś smartfon. Rozwiązania tego typu zmienią  właściwie wszystko, od gier online aż po sposób, w jaki będziemy kupować ubrania i nawiązywać relacje w chmurze. Wiążą się z tym takie dziedziny, jak rozszerzona rzeczywistość, blockchain czy NFT.

Centrum kreowania przyszłości ma stać się Kraków

Jeśli naprawdę nabrałeś/aś ochoty na wysłanie zgłoszenia do pracy, to doskonale się składa. Firma Concentrix otwiera właśnie centrum Software Solutions w Krakowie. To trzeci oddział marki w Polsce, ale była stolica Polski ma stać się wyjątkowym miejscem. Powstanie tu centrum R&D, w którym będą opracowywane technologie przyszłości skoncentrowane na innowacjach CX. Skorzystają z nich znani i najbardziej utytułowani klienci, wśród których znajdują się największe marki na świecie. Działają w takich branżach, jak m.in. elektronika użytkowa, bankowość, usługi finansowe czy motoryzacja.

Centrum Software Solutions skupi się na budowaniu rozwiązań z wykorzystaniem wspomnianych „gorących” obecnie technologii, takich jak m.in. AI czy techniki rozpoznawania twarzy.

Krakowskie centrum Software Solutions ma stać się europejską stolicą technologii

W ciągu kilku lat, firma Concentrix planuje dynamicznie rozwinąć oddział w Krakowie i przekształcić go w naprawdę znaczące miejsce na europejskiej mapie innowacji. Aby tak się stało, potrzeba jednak wykwalifikowanej kadry, specjalizującej się w różnych dziedzinach. Inżynierowie, analitycy, osoby zajmujące się data science, programiści, full-stack developerzy, front- i backendowcy, specjaliści związani z obszarem Agile – to tylko niektórzy spośród tych, którzy doskonale odnajdą się w centrum.

Kogo szuka Concentrix?

Oto niektóre z wybranych pozycji, na jakie mogą aplikować specjaliści zainteresowani pracą w krakowskim R&D. Zacznijmy od architekta chmury – to ktoś odpowiedzialny za projektowanie, rozwijanie i utrzymywanie systemów przetwarzania w chmurze. Z kolei Data Scientist to specjalista, który umie wykorzystać dane tak, by wydobyć z nich cenne spostrzeżenia i wiedzę. Wszystko po to, by dana organizacja mogła podjąć lepszą i bardziej świadomą decyzję w danym obszarze.

Potrzebni są także inżynierowie oprogramowania, działający przy projektowaniu, rozwijaniu i wdrażaniu modeli i algorytmów uczenia maszynowego. Z kolei specjaliści ML Ops koncentrują się na optymalizacji wdrażania, zarządzania i monitorowania modeli uczenia maszynowego w środowiskach produkcyjnych. Firma poszukuje również inżynierów danych (projektują, budują i utrzymują systemy danych, w tym hurtownie, potoki i rozwiązania do integracji) czy inżynierów DevOps (odpowiedzialni za integrację, wdrażanie i automatyzację systemów oprogramowania, z naciskiem na zapewnienie niezawodności i skalowalności). Nie zabraknie pracy dla osób specjalizujących się w tworzeniu aplikacji mobilnych na platformy iOS i Android. Nad tym wszystkim będą trzymali pieczę managerowie z doświadczeniem Agile (Scrum masterze, Product Ownerze – was też szukają).

Stanowiska techniczne to nie wszystko

Centrum w Krakowie jest otwarte także na zgłoszenia pochodzące m.in. od Product/Program czy Portfolio Managerów, a także specjalistów od UX, czyli User Experience. Firma Concentrix stawia przede wszystkim na rozwój – zarówno swój, jak i członków zespołu nie zapominając o work-life balance. To sprawia, że przed krakowskim R&D rysują się naprawdę interesujące perspektywy. Jeśli chcesz być częścią tworzenia innowacji, z których skorzysta cały świat – sprawdź, co Concentrix ma ci do zaoferowania. Na pewno możesz liczyć na elastyczne formy pracy (w biurze, hybrydowo, zdalnie) jak również wspołpracę w modelu B2B.

Lokowanie produktu: Concentrix
Najnowsze