1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Biznes

Wynajem narzędzi i maszyn budowlanych przez aplikację? Innowacja od PreferRent na miarę booking.com

Lokowanie produktu: PreferRent

Skoro za pomocą aplikacji można dziś zamawiać zakupy, hotele, transport, atrakcje turystyczne i dziesiątki innych rzeczy, to dlaczego nie można by wynająć… sprzętu budowlanego? Tu do akcji wkracza responsywna aplikacja PreferRent, która łączy ogrom firm wypożyczających z użytkownikiem końcowym. Koniec z mozolnym przeczesywaniem firm rentalowych w poszukiwaniu odpowiedniego narzędzia, czy maszyny budowlanej. Wszystko załatwisz w jednym miejscu – to innowacja, która wspiera procesy terminowych i sprawnych realizacji nawet najtrudniejszych projektów.

30.03.2023
20:08
PreferRent - aplikacja do wynajmu sprzętu budowlanego

Jak szybko, sprawnie i wygodnie wynająć sprzęt budowlany? I mowa nie tylko o elektronarzędziach, kompresorach, agregatach prądotwórczych, pompach wody, ale również o takich maszynach jak koparki, spychacze, żurawie oraz sprzęt używany do pracy na wysokości. Tu do akcji wkracza PreferRent.

PreferRent to internetowa platforma usług wypożyczania sprzętu budowlanego, za pomocą której użytkownik w jednym miejscu szybko i sprawnie wyszuka, porówna i finalnie wypożyczy sprzęt od licznych firm rentalowych. Koniec z długimi rozmowami telefonicznymi, czy czasochłonnymi wizytami w firmach - wszystko załatwisz jak na XXI wiek przystało. Firma kieruje swoją ofertę nie tylko do właścicieli firm budowlanych, bo oferowane maszyny wykorzystywane są również do pracy chociażby w prze­my­śle, rol­nic­twie, przy organizacji eventów, czy obsłu­dze skła­do­wisk.

PreferRent - internetowa platforma wynajmu sprzętu budowlanego

Aplikacja firmy PreferRent wprowadza funkcjonalności znanych platform wynajmu, takich jak np. booking.com, na rynek maszyn i narzędzi budowlanych. Innowacyjna aplikacja łączy ze sobą firmy posiadające i wynajmujące sprzęt z firmami z bardzo różnych sektorów gospodarki, które tego sprzętu potrzebują. Jest to rozwiązanie dość naturalne dla obecnego etapu rozwoju digitalizacji - stanowi odpowiedź na problemy z dostępnością sprzętu i części zamiennych oraz rosnących kosztów. Z wynajmu mogą też korzystać użytkownicy indywidualni.

Wynajem sprzętu budowlanego
Internetowa platforma wynajmu maszyn i narzędzi budowlanych

Jaki jest średni czas realizacji wypożyczenia za pomocą aplikacji?

W ciągu maksymalnie 2-3 minut kierownik budowy jest w stanie przesłać konkretne zapytanie, które trafia do firm posiadających odpowiedni asortyment na danym terenie. W przypadku innych oczekiwań, np. dotyczących maksymalnej szerokości minikoparki, wystarczy dodatkowa adnotacja. I to tyle – maksymalnie w ciągu dwóch godzin otrzymuje on całą paletę ofert, z których w ciągu kolejnych dwóch godzin może wybrać najbardziej atrakcyjną.

Trzy płaszczyzny działania PreferRent

Ogólnym celem PreferRent jest dostarczenie firmom wynajmującym sprzęt całego ekosystemu, który pozwoli im na zwiększenie efektywności ich działalności. Platforma działa na trzech płaszczyznach.

Po pierwsze jest to wspomniany wynajem maszyn do finalnego odbiorcy, po drugie - współdzielenie sprzętu (tzw. re-rent) przez firmy rentalowe, które tym sprzętem mogą się wymieniać w sytuacji gdy któraś z nich nie ma akurat danej maszyny na stanie i po trzecie, dostarczanie sprzętu tzw. equipment provision lub split-rent - czyli sytuacja, w której firma rentalowa ma zapytanie o konkretne urządzenie na długi okres czasu wynajmu, ale go nie posiada. Sprzęt dostarczany jest wówczas z dostępnej floty zarządzanej przez PreferRent lub zakup sprzętu jest finansowany przez inwestorów przyciągniętych przez PreferRent.

Jakie opcje oferuje aplikacja oprócz samej możliwości wypożyczenia?

Jesienią firma uruchomi iRMS czyli inteligentny system zarządzania wynajmem. Jest to pakiet oprogramowania do systematyzacji i digitalizacji procesów wynajmu, który pozwoli firmom rentalowym zaoszczędzić czas i skupić się na swoich kluczowych kompetencjach (opieka nad klientami, sprzętem czy własnymi ludźmi).

Nad wprowadzaniem funkcjonalności czuwają eksperci z 15-20 letnim doświadczeniem zarówno w branży wynajmu, jak i IT z wiedzą w dostarczaniu rozwiązań ERP (enterprise resource planning) dla firm wynajmujących sprzęt. Stronę IT reprezentuje firma SIA Aston Baltic, która jest jednym z największych partnerów Microsoft w Europie Wschodniej w zakresie wdrażania systemów ERP (opartych na Axapta i Navision, itp.) w różnych branżach.

Warto wspomnieć również o korzyściach i już istniejących funkcjonalnościach.

Dla spółek wypożyczających i właścicieli sprzętu aplikacja to możliwość umieszczenia swojego sprzętu w potężnym kanale sprzedaży internetowej oraz zwiększenie dotarcia do potencjalnych klientów (zarówno na rynku polskim, jak i zagranicznym), dostęp do automatycznej oceny zdolności kredytowej użytkowników, pełny bezkontaktowy cykl wypożyczania online z cyfrowym uwierzytelnianiem transakcji, tworzenie reputacji spółki na podstawie realizacji zamówień i wrażeń użytkowników, a także przejrzystość i dostęp do historii wszystkich transakcji wypożyczenia.

W tym miejscu warto wspomnieć, że podpis cyfrowy na platformie jest możliwy dla osób, które korzystają z takiej formy, ale nie jest to koniecznością. Podczas gdy w krajach bałtyckich jest to jak najbardziej naturalna rzecz, ponieważ wszystkie dokumenty są podpisywane cyfrowo, w Polsce ten temat jest jeszcze bardzo rozwojowy. Rynek polski musi jeszcze do tego dojrzeć, ponieważ podpisów cyfrowych i kwalifikowanych nie ma jeszcze każdy.

Korzyści dla użytkowników końcowych to dostęp za pomocą kilku kliknięć do wielu różnorodnych ofert dopasowanych do ich indywidualnych potrzeb w jednym miejscu, możliwość posiłkowania się ocenami współpracy z daną firmą zostawionymi przez innych użytkowników, opcja zapytania o pożądaną cenę lub możliwość otrzymania ofert w oparciu o aktualną sytuację rynkową, do tego także rozwiązanie w postaci realnego, finansowego cashbacku, a także przejrzystość oraz dostęp do historii wszystkich transakcji.

PreferRent - aplikacja do wynajmu sprzętu budowlanego

Aplikacja PreferRent dostępna jest zarówno w wersji na Androida, jak i iOS. Obecnie PreferRent jest jedyną firmą w Polsce, która oferuje taką formę zamawiania sprzętu budowlanego i to na taką skalę. Firma buduje wartość aplikacji poprzez szeroki wybór narzędzi i sprzętu, ale firmy rentalowe są skrzętnie sprawdzane - również pod kątem faktycznej dostępności oferty.

Aplikacja do wynajmu sprzętu budowlanego
Aplikacja PreferRent do wynajmu narzędzi i maszyn budowlanych

Czy jest jeszcze jakiś sprzęt, którego nie można wypożyczyć przez aplikację?

PreferRent nie oferuje klientom produktów opartych na projektach, takich jak rusztowania, szalunki i sprzęt do odwadniania. Żurawie wieżowe oraz rusztowania fasadowe (stalowe) to tematy typowo projektowe, gdzie wymagana jest wizyta na budowie, zrobienie projektu, a często i wyliczeń.

Każda firma rentalowa może dołączyć do platformy

PreferRent rozpoczął swoją działalność w krajach bałtyckich (Łotwa, Litwa, Estonia) w czerwcu 2021 roku, natomiast w Polsce obecny jest od listopada 2022 roku. Aktualnie w naszym kraju do PreferRent dołączyło już blisko 50 firm rentalowych różnej wielkości, a negocjowanych jest kolejnych ponad 300 umów o współpracy. Zainteresowanie rozwiązaniem jest więc ogromne – i nic w tym dziwnego. Firma po półtora roku efektywnej działalności w krajach bałtyckich może się pochwalić ponad 25 tysiącami zrealizowanych rezerwacji i ponad 8 000 zarejestrowanych użytkowników.

Polski rynek wynajmu maszyn nieuchronnie zmierza w kierunku modelu zachodniego – tam gdzie maszyn i urządzeń budowlanych więcej się wynajmuje, niż sprzedaje. Zmniejszenie kosztów zakupu, magazynowania i serwisowania oraz eksploatacji maszyn i urządzeń oznacza potężne oszczędności, a także gwarancję sprawnego sprzętu oraz zminimalizowanie ryzyka strat finansowych na skutek jego awarii. Kwestia szybkiego dostępu do maszyn i urządzeń stanie się kluczowa, a to oznacza, że oczekiwania klientów w zakresie elastycznych i kompleksowych rozwiązań będą rosły. Nie dziwi więc fakt, że ogromną rolę będą tu odgrywać aplikacje, które w sposób kompleksowy, prosty i szybki ułatwią dopasowanie maszyny do oczekiwań i możliwości finansowych klienta wraz z zarządzaniem procesem wynajmu i sprzętem. Przyszłość należy do firm, które będą odpowiadać na te potrzeby, zarówno w kontekście cyfryzacji wewnętrznych procesów, jak i obsługi klientów.

Lokowanie produktu: PreferRent
Najnowsze
Zobacz komentarze