REKLAMA

Telefon właśnie stał się pełnoprawną kasą fiskalną. Rewolucja w handlu w Polsce

Nie trzeba kupować dedykowanego urządzenia. Główny Urząd Miar w Polsce zatwierdził pierwszą programową kasę fiskalną. Ma formę aplikacji, która jest hostowana w Sklepie Play dla systemu Android.

20.03.2023 15.41
Wirtualna Kasa Fiskalna Online
REKLAMA

Kasa fiskalna to obowiązek każdego przedsiębiorcy, sprzedającego klientom towary bądź usługi. Wiąże się to z zakupem dedykowanego urządzenia, które swoje kosztuje i które należy utrzymać i serwisować. Wirtualne Kasy Fiskalne mają jednak inną propozycję. I to realną, bo z błogosławieństwem (i homologacją) polskiego Głównego Urzędu Miar.

REKLAMA

Chodzi o Wirtualną Kasę Fiskalną Online, czyli aplikację na system Android, którą można znaleźć w Sklepie Play. To pierwsza w Polsce wirtualna kasa fiskalna o zastosowaniu ogólnym na telefon z systemem Android. Nie trzeba przy tym w żaden sposób modyfikować telefonu: po rejestracji konta i kupnie licencji, można już korzystać z telefonu jak z fiskalnej kasy.

Wirtualna Kasa Fiskalna Online - jak to działa?

Aplikacja obsługuje, między innymi, rejestrację sprzedaży, wystawianie paragonów i raporty dobowe. Można też ją zintegrować z wirtualnym terminalem płatniczym (SoftPOS), a więc dwie aplikacje na Androida rozwiązują zarówno problem kasy fiskalnej, jak i terminala płatniczego.

REKLAMA

Dodatkowym atutem takiego rozwiązania jest ulga Ministerstwa Finansów na zakup kas rejestrujących mających formę oprogramowania. Oznacza to, że nie można liczyć na rabacik na telefon z Androidem - ale na zakup licencji na kasę fiskalną już tak. Można odzyskać 90 proc. opłaty za licencję (choć nie więcej niż 700 zł).

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA