REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Oto nowa funkcja Tłumacza Google w przeglądarce. Bierzesz grafikę i dzieją się cuda

Google wreszcie ulży tym, którzy potrzebują przetłumaczyć tekst na grafice. Tłumacz zyskał właśnie integrację z Obiektywem Google, dzięki czemu w przeglądarkowej wersji Google Translate przetłumaczysz także obrazy.

08.03.2023
16:29
Google translate
REKLAMA

Google Translate to usługa, która praktycznie każdemu internaucie przydała się choć raz. Translate z powodzeniem tłumaczy na obce języki dokumenty czy całe strony internetowe, ale po tłumaczenie tekstów znajdujących się na fotografiach czy ilustracjach należało zwrócić się do usług innych firm. Co nierzadko było kłopotem, gdyż możliwości wielu z nich zamykały się w kilkunastu językach.

REKLAMA

Długo wyczekiwana funkcja wreszcie w Google Translate. To tłumaczenie tekstu na grafikach

Teraz jednak Google wprowadza długo wyczekiwaną opcję - tłumaczenie bezpośrednio z obrazu w przeglądarkowej wersji Google Translate. Aby skorzystać z usługi, wystarczy wejść na stronę translate.google.pl i kliknąć kartę "Obrazy" znajdującą się ponad polem tekstowym. Następnie wystarczy wybrać grafikę, a Tłumacz zrobi swoje. Przetłumaczony tekst możesz także skopiować do schowka i wkleić do dowolnego pola tekstowego za pomocą kombinacji klawiszy Ctrl+V.

Tłumaczenie z obrazu za pomocą Google Translate

Tłumaczenie z obrazu nie jest nowością

Warto wspomnieć, że technologia jako taka nie jest nowa. Google Lens, czyli technologia wykrywania treści na grafice opracowana przez Google i od dłuższego czasu stanowiąca integralną część przeglądarki Chrome już od dawna dawała użytkownikom możliwość tłumaczenia bezpośrednio z grafiki. Używając przeglądarki Chrome wystarczy wcisnąć prawy przycisk myszy na grafice, a następnie wybrać "Szukaj grafiki za pomocą Obiektywu Google".

Google Lens w desktopowej wersji Chrome

Ponieważ Obiektyw Google stanowi także część mobilnej przeglądarki Google Chrome, i tam możliwe jest wykorzystanie Obiektywu do tłumaczenia grafiki. Zarówno poprzez załadowanie obrazu do wyszukiwarki Google, jak i z poziomu menu kontekstowego, które pokazuje się po dłuższym dotknięciu grafiki w przeglądarce.

REKLAMA
Obiektyw Google na telefonie

Dzięki nowej funkcji tłumacza Google, tłumaczenie z obrazu staje się dostępne także w webowej wersji serwisu - niezależnie od używanej przeglądarki oraz urządzenia.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA