REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Samsung Galaxy A54 i A34. Znamy datę premiery ulubionych telefonów Polaków. To już wkrótce

Wbrew temu, co może się niektórym wydawać, to nie flagowce stoją za sukcesem sprzedażowym poszczególnych producentów telefonów z Androidem, tylko tzw. średnia półka. Właśnie dowiedzieliśmy się, kiedy zadebiutuje Samsung Galaxy A54 i Samsung Galaxy A34.

02.03.2023
18:13
samsung galaxy s23 plus ultra aparaty
REKLAMA

Każdy producent epatuje premierą swoich flagowców, bo to one sprzedają marzenia. Klient jest osaczony kampaniami reklamowymi we wszystkich możliwych mediach, nośnikach. Są absolutnie wszędzie.

O tutaj widzimy np. współpracę Samsunga z katedrą św. Eulalii w Barcelonie, dzięki której reklamę oglądają miliony turystów odwiedzających to miejsce, a katedra ma środki na jej remont.

REKLAMA
Autor zdjęcia: Hubert Taler

Jednak jak pokazują dane za 2021 r. (na dane za 2022 r. musimy poczekać do końca kwartału), to właśnie seria Galaxy A odpowiadała za 58 proc. sprzedaży Samsunga. Statystyki prowadzone przez niezależne podmioty również wskazują na ogromną popularność serii Galaxy A. Również dane przekazane nam przez polskich operatorów pokazują, że Polacy najchętniej wybierali modele z tej serii.

Może się wydawać, że skoro premiera Galaxy S23 odbyła się z wielką pompą, to Samsung nie pokaże już żadnej ważnej premiery, ale to nieprawda. Te najważniejsze właśnie nadchodzą, a my znamy już ich datę i specyfikację urządzeń.

Samsung Galaxy A54 i Samsung Galaxy A34 zadebiutują 15 marca

A przynajmniej tak wynika z informacji przekazanych przez bardzo wiarygodnego leakera Steve'a H. McFly'a

Już w zeszłym roku dało się usłyszeć pogłoski, że te smartfony Samsunga zadebiutują w pierwszej połowie roku, żeby mogły zarabiać olbrzymie pieniądze dla koreańskiego producenta. Za marcową datą przemawia również fakt, że Smartfony pojawiły się w Google Play Console, co zazwyczaj oznaczało premierę w ciągu maksymalnie miesiąca od dodania do niej telefonu.

Samsung Galaxy A54 i Samsung Galaxy A34 - specyfikacja telefonów

  • Samsung Galaxy A54 będzie korzystał z nowego procesora Exynos 1380. Jest to ośmiordzeniowy układ wykorzystujący 4 rdzenie ARM Cortex A78 o taktowaniu 2,4 GHz i 4 rdzenie ARM Cortex A55 o taktowaniu 2,0 GHz.
  • Smartfon będzie korzystał z 6/8 GB RAM i będzie miał 128/256 GB miejsca na dane.
  • Wyświetlacz AMOLED ma mieć przekątną 6,4 cala, odświeżanie 120 Hz i rozdzielczość FullHD.
  • Bateria ma przyzwoitą pojemność 5000 mAh i obsługuje ładowanie z mocą do 25 W.

Na zdjęciach szpiegowskich widać, że smartfon mocno nawiązuje designem do Galaxy S23 - nie znajdziemy tam wyspy aparatów, bo wystają one bezpośrednio z obudowy. Główny aparat ma 50 mpix rozdzielczości i jasność f/1.8, towarzyszy mu aparat ultraszerokokątny 12 mpix o jasności f/2.2 oraz aparat makro 5 mpix. Z przodu znajdzie się aparat o rozdzielczości 32 mpix.

REKLAMA

Samsung Galaxy A34 będzie odrobinę słabszy. Jeżeli przecieki się potwierdzą, to sercem urządzenia będzie MediaTek Dimensity 1080. Ten ośmiordzeniowy procesor wykorzystuje 2 rdzenie ARM Cortex A78 o taktowaniu 2,4 GHz i 6 rdzeni ARM Cortex A55 o taktowaniu 2,0 GHz. Na niektórych rynach będzie występował z Exynosem 1280, który ma taki sam układ rdzeni jak wspomniany Mediatek. Wspierać ma go 6 GB RAM.

Ekran ma mieć przekątną 6,5 cala, będzie to AMOLED o maksymalnej częstotliwości odświeżania 90 Hz. Bateria ma być taka sama jak w modelu Galaxy A54. Z tyłu znajdą się trzy aparat: główny o rozdzielczości 48 mpix i jasności f/1,8, ultraszerokątny 8 mpix, jasność f/2,2 oraz 2 mpix czujnik głębi. Przedni aparat ma 13 mpix.

Oba urządzenia zapowiadają się bardzo ciekawie, ale w tym roku konkurencja jest wyjątkowo silna. Podejrzewam, że duży wpływ na popularność urządzeń będzie miała cena, ale ją poznamy dopiero w momencie premiery.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA