REKLAMA

Polska gra hitem Steam. Polega na kontroli granicznej w reżimowym państwie

Polska produkcja Contraband Police wylądowała na szczycie najlepiej sprzedających się gier Steam. Tytuł zwrócił się wydawcy PlayWay w zaledwie 48 godzin od debiutu.

13.03.2023 06.41
Polska gra hitem Steam. Polega na kontroli granicznej w reżimowym państwie
REKLAMA

Contraband Police to kolejna niskobudżetowa produkcja finansowana przez wydawcę PlayWay. Polska spółka specjalizuje się w niskokosztowych grach o małej stopie ryzyka, podejmujących niszową bądź kontrowersyjną tematykę. PlayWay strzela takimi produkcjami jak z karabinu, wydając kilka tytułów w ciągu miesiąca. Większość przechodzi bez echa, lecz niektóre projekty - jak Contraband Police - okazują się wielkimi sukcesami.

REKLAMA

Contraband Police przenosi gracza go fikcyjnego reżimu, gdzie zajmuje się kontrolą graniczną.

Brzmi znajomo? Wiele lat temu hitem okazała się niezależna produkcja Papers Please, podejmująca dokładnie ten sam temat. Contraband Police wydaje się silnie inspirować tamtą perełką, rozbudowując pomysł o trójwymiarowe środowisko i dodatkowe mechanizmy rozgrywki. Dzięki nim gracz nie tylko sprawdza dokumenty i dokonuje rewizji osób chcących przejść przez granicę, ale również przeszukuje ich pojazdy z poszukiwaniu kontrabandy, a nawet prowadzi pościgi i okazyjnie używa broni.

Ciekawy pomysł. Poczucie władzy i kontroli. Miłe skojarzenia z Papers Please. Niezależnie od powodów, Contraband Police okazało się sprzedażowym hitem. Do tego podoba się graczom. Na 854 oceny wystawione przez użytkowników platformy Steam, aż 94 proc. jest pozytywnych bądź bardzo pozytywnych.

Contraband Police zwróciło się Polakom w 48 godzin od debiutu.

Informuje o tym sam prezes spółki PlayWay, Krzysztof Kostkowski. W ciągu dwóch dni gra wygenerowała ponad 2 miliony złotych przychodu, pokrywając łączny koszt produkcji oraz marketingu. Teraz Contraband Police już tylko zarabia. Na własny rozwój, na inne projekty PlayWay oraz na potencjalne kontynuacje oraz dodatki. Pewna jest także edycja konsolowa, która właśnie została zapowiedziana.

REKLAMA

Jeszcze wczoraj Contraband Police zajmowało imponujące drugie miejsce w rankingu bestsellerów Steam, przebijając takie hity jak Sons of the Forest i ustępując miejsca wyłącznie CS:GO. Teraz polska produkcja zajmuje szóstą lokatę na tej prestiżowej liście, ponad takimi tytułami jak The Sims 4 czy Grand Theft Auto V.

Za Contaband Police odpowiada małe studio Crazy Rocks z Warszawy. Sprzedażowy hit jest trzecią produkcją w historii tych deweloperów, powstając od 2018 roku.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA