1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Bezpieczeństwo

Wykonywanie kopii zapasowych skrzynek e-mail co 5 minut? Z Mail Backup od nazwa.pl jest to możliwe!

Lokowanie produktu: nazwa.pl

Coraz więcej osób przechowuje w swojej skrzynce pocztowej wrażliwe dokumenty. Archiwum korespondencji z klientem, otrzymane faktury czy inne istotne dane, których nagła utrata byłaby bardzo dotkliwa. Jak się przed nią ustrzec? Jest na to dobry sposób.

29.03.2023
9:30
bezpieczna poczta

Gdybym stracił dzisiaj dostęp do skrzynki pocztowej, miałbym niemały problem. Na szczęście wykonuję regularną kopię zapasową i korzystam ze sprawdzonego dostawcy, więc nie spędza mi to snu z powiek. W wiadomościach mailowych mam jednak bardzo ważne, drobiazgowo skatalogowane treści. I to zarówno na służbowej skrzynce, jak i tej prywatnej.

Powyższy przykład pisany jest w pierwszej osobie, ale dobrze opisuje doświadczenie powiększającej się grupy Internautów. Wraz ze znoszeniem kolejnych ograniczeń ze strony dostawców usług pocztowych – w szczególności tych wymagających dedykowanej aplikacji pocztowej czy maksymalnej objętości skrzynki odbiorczej – poczta zaczęła być przez wielu traktowana jak (nie)uporządkowane składowisko wrażliwych danych. Mail dalej jest jedną z wiodących dróg cyfrowej komunikacji. Czy to prywatna sprawa z urzędem, czy też ważna wymiana dokumentów z klientem – najpewniej ślad po tym pozostał w cyfrowej skrzynce e-mail.

To rodzi dwa oczywiste wnioski. Po pierwsze, należy starannie wybierać usługodawcę pocztowego. Ma to być firma o znanej i nieposzlakowanej reputacji, która stosuje odpowiednie zabezpieczenia dla korespondencji, chroniąc dane przed nieuprawnionym dostępem lub utratą. Po drugie, należy stosować zasadę ograniczonego zaufania nawet dla najlepszej takiej firmy i samodzielnie zadbać o kopię zapasową gromadzonych danych. W końcu nawet mistrzom zdarzają się błędy.

Bezpieczna kopia poczty. Które rozwiązanie wybrać?

Szczególną uwagę zwraca Mail Backup od nazwa.pl. Jest to bowiem usługa uniwersalna, a więc działająca z kontami założonymi u dowolnego dostawcy. Na dodatek pochodzi od polskiej firmy, co daje pewność, że dane są chronione zgodnie z rodzimym (i całkiem surowym) prawem.

Mail Backup od nazwa.pl

Mail Backup działa w formie aplikacji uruchomionej w tle, która nawet co 5 minut synchronizuje się z dowolną liczbą skrzynek pocztowych i tworzy ich kopię w chmurze nazwa.pl. Do synchronizacji wykorzystuje protokół IMAP4, a dane są szyfrowane algorytmem AES-256 jeszcze przed wysłaniem danych do Data Center. Oznacza to, że nikt nie jest w stanie ich podejrzeć i odczytać, w tym nazwa.pl.

Przestrzeń na backup o objętości 1 TB

Konfigurowanie Mail Backup jest bardzo proste.

Użytkownik ma do dyspozycji przestrzeń na backup o wielkości do 250 GB w usłudze abonamentowej (rozliczanej raz na rok) lub nieograniczoną przestrzeń w usłudze Pay-Per-Use. Niezależnie, jaką wersję wybierzesz, jej możliwości pokrywają się z możliwościami typowych płatnych skrzynek pocztowych i bezpłatnych rozwiązań.

Kopie zapasowe poczty w bezpiecznym miejscu.

W razie konieczności odtworzenie utraconych wiadomości z Mail Backup jest bardzo proste. Skrzynkę można przywrócić zarówno u dotychczasowego dostawcy, jak i... sklonować, a więc odtworzyć jej stan u innego usługodawcy. Do przywrócenia skrzynki wykorzystuje się tę samą aplikację na komputerze, w której konfiguruje się całość ustawień Mail Backup.

Mail Backup to bezpieczne rozwiązanie

Jest jeszcze jeden argument, dlaczego polecamy Mail Backup. Data Center nazwa.pl spełniają normy TIER III oraz posiadają certyfikaty ISO 9001 oraz ISO 27001. Oznacza to, że usługa może być rozpatrywana również przez klientów firmowych, którzy niejednokrotnie wręcz wymagają tych certyfikatów z uwagi na charakter prowadzonej przez siebie działalności. Dane w nazwa.pl są z całą pewnością znakomicie zabezpieczone.

*Ilustracja otwierająca: Konstantin Savusia/Shutterstock

Lokowanie produktu: nazwa.pl
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze