REKLAMA

Jasne jak słońce. Ikea właśnie pokazała wyjątkowe solarne lampy

Oświetlają, są elementem wystroju, mogą pełnić funkcję latarki, a nawet powerbanku. Ikea chce, żebyśmy bardziej docenili to, ile daje nam słońce.

31.03.2023 12.31
Lampa solarna Ikea
REKLAMA

Wraz z firmą Little Sun Ikea stworzyła oświetlenie LED zasilane energią słoneczną. Za pomocą dwóch lamp ich twórcy chcą zainspirować ludzi do korzystania z niej jak najczęściej. Nie każdy może sobie postawić panele solarne na dachu, w ogródku lub chociaż na balkonie, więc przynajmniej w ten sposób można czerpać z darmowego źródła.

REKLAMA

W kwietniu w sklepach IKEA pojawią się dwie słoneczne lampy.

Jedna może być lampą na biurko lub sufitową. A gdy wyjmie się ją z podstawki, będzie służyć jako latarka.

Żyroskop, zainspirowany ruchem planet wokół słońca, obraca się we wszystkie strony, dzięki czemu rozświetli każdy zakamarek Twojego domu - reklamuje Ikea.

Cena? 380 zł. Mniej kosztuje ta druga. Jest mniejsza, bo z myślą o korzystaniu z niej na zewnątrz, na dodatek po naładowaniu akumulatorów urządzenie może też pełnić funkcję powerbanka. Za ten model trzeba zapłacić 50 zł. Jak wypada na tle innych podobnych produktów?

Na Allegro podobną lampę znajdziemy za ok. 150 zł. Ikea nie zdradza, jak długi jest czas pracy w sprzedawanym przez sieć modelu, za to w tym przypadku dowiadujemy się, że czas pracy na w pełni naładowanym akumulatorze wynosi 1,5h przy maksymalnym oświetleniu, i do 70h przy małej, 5 proc. regulacji natężenia.

Nieco inną w konstrukcji, przypominającą stare lampiony, znajdziemy na Amazonie. Ta lampa kempingowa kosztuje 140 zł. Maksymalny czas pracy wynosi do 30 godzin, a pojemność jako powerbanku to 3000 mAh. Co ciekawe, oprócz tradycyjnego ładowania i tego słonecznego, jest jeszcze korba, którą można kręcić, aby naładować w awaryjnych sytuacjach.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA