1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Polacy podbili Spodek. Obudowy NTT System z finałów IEM to małe dzieła sztuki, a sami zamówimy podobne

Lokowanie produktu: NTT System

NTT System - największy polski producent komputerów - jak co roku pojawił się na największej imprezie e-sportowej na terenie naszego kraju. Finały IEM 2023 Katowice obfitowały w wiele atrakcji, ale pod względem stacjonarnych komputerów i ich wyglądu jedno stoisko zdecydowanie wyróżniało się na tle pozostałych.

09.03.2023
8:57
Obudowy NTT System z finałów IEM to małe dzieła sztuki. Zamówimy podobne

O tym, że stacjonarne komputery mogą wyglądać jak małe dzieła sztuki, nikogo nie trzeba przekonywać. Unikalne jednostki inspirowane popularnymi seriami gier, książek czy filmów od zawsze budzą wielkie zainteresowanie, pełniąc rolę świetnych eksponatów podczas tematycznych imprez. Nie inaczej było w trakcie najnowszych finałów IEM 2023 w Katowicach, gdzie komputery NTT System skradły serca odwiedzających. Co najlepsze, w niedalekiej przyszłości sami będziemy mogli łatwo zamówić podobne obudowy.

Polacy zachwycili graczy na IEM 2023, pokazując niesamowite komputery. Obudowy NTT System robią wrażenie.

Już podczas mojej relacji na żywo z Katowic zwróciłem uwagę na komputery NTT, tworząc zestawienie najciekawszych atrakcji e-sportowych finałów IEM 2023. Na własne oczy widziałem, jak wiele uwagi skupiały wymyślne obudowy z Obcym i Predatorem. Odwiedzający Spodek oraz Międzynarodowe Centrum Kongresowe nieustannie się przy nich zatrzymywali, podziwiając pełne detali konstrukcje i wykonując zdjęcia.

Szczególne wrażenie robiły cztery ręcznie spawane, wykonane z metali projekty. Za ich powstanie odpowiadają polscy twórcy, z którymi NTT System współpracowało z okazji zbliżających się finałów IEM. W Spodku dzieło rzemieślników zostało docenione przez tysiące odwiedzających, a wielu z nich zadawało zasadnicze i ze wszystkich miar słuszne pytanie: czy można sobie sprawić podobną obudowę?

Obudowy na stoisku NTT metalowe, spawane (1/2):

NTT System z długą e-sportową tradycją. Są na IEM EXPO tak długo, jak długo trwają targi w Katowicach.

NTT System to największy polski producent komputerów, działający na rynku od 1991 roku. Firma co roku pojawia się na IEM EXPO, od samego początków trwania targów w Międzynarodowym Centrum Kongresowym przy Spodku. Nie inaczej było w 2023 roku, gdzie NTT wynajęło powierzchnię o rekordowych 230 metrach kwadratowych, na których prezentowało ofertę komputerów serii NTT Game oraz HIRO, dostępnych dla graczy na stoisku jak również w specjalnej strefie turniejowej.

W ramach przestrzeni NTT System na IEM EXPO wystawiali się też partnerzy tacy jak Media Markt, TP-Link czy Trust. To właśnie tam można było zobaczyć kapitalne obudowy przykuwające uwagę, ale również wziąć udział w konkursach, zagrać (nie tylko) w CS:GO oraz przejrzeć serię akcesoriów dla graczy. Wielki metraż wiąże się z wielkimi możliwościami, dlatego NTT współorganizowało podczas IEM EXPO 2023 finał Ligi Streamerów, będąc gospodarzem tego wydarzenia.

Warto jednak wiedzieć, że związek NTT z e-sportem sięga znacznie głębiej niż IEM EXPO, bo aż do 2008 roku. W tych zamierzchłych czasach na komputerach NTT rozgrywane były turnieje w Poznań Game Arena. Polski producent komputerów regularnie wspiera także ESL Mistrzostwa Polski oraz szereg innych, mniejszych inicjatyw związanych z ligowymi i profesjonalnymi rozgrywkami w gry wideo.

Obudowy na stoisku NTT metalowe, spawane (2/2):

Efektowna obudowa z IEM do kupienia? Coś ciekawego majaczy na horyzoncie...

Oglądając imponujące projekty - zarówno te spawane, jak również malowane - wielu zastanawia się, jak zdobyć własną obudowę tego typu. NTT celowo rozbudziło apetyty graczy podczas finałów IEM, jednocześnie pracując nad nową funkcją swojego znanego konfiguratora. Konfigurator od NTT to narzędzie obecne w stacjonarnych sklepach sieci Media Markt, które zawiera ponad 1000 konfiguracji komputera, dopasowanych do potrzeb zróżnicowanych użytkowników: od hardkorowych graczy, przez twórców, kończąc na osobach szukających czegoś do home office.

Konfigurator z powodzeniem działa od ponad roku, a jedna z jego istotnych funkcji to zapewnienie pełnej współpracy wszystkich elementów składowych, uniemożliwiając złożenie PC z niekompatybilnymi podzespołami. To szczególnie pomocne dla tych wszystkich, którzy nie mają dużej bądź aktualnej wiedzy o komputerach. Później taki PC skonfigurowany razem z przeszkolonym pracownikiem Media Markt można zamówić, a złożony, skręcony i gotowy komputer trafia pod drzwi klienta kilka dni później. Z gwarancją na 2 lata door2door. 

Obudowy na stoisku NTT malowane:

W rozmowie z przedstawicielem NTT System udało mi się ustalić, że coraz istotniejszym elementem konfiguratora są kwestie wizualne. Wielu klientów chce już nie tylko kolorowe LED-y charakterystyczne dla świata gamingu, ale pragnie jeszcze bardziej wyróżnić się z tłumu. To zainspirowało polskiego producenta do rozszerzenia możliwości rozbudowanej konfiguracji wizualnej dla obudów.

NTT System jest na etapie testowania nowej wersji konfiguratora, umożliwiającej wybór z szeregu daleko idących modyfikacji obudowy. Przedstawiciel firmy nie ukrywa, że chciałby, aby klienci zyskali w przyszłości możliwość zamawiania takich PC jak te na IEM. Najpierw, jeśli chodzi o unikalne malowania klasycznej obudowy, ale potem kto wie, być może będziemy w stanie zażyczyć sobie Obcego wspinającego się na przeszklony bok. Dowiedziałem się, że kreator ma obsługiwać wytyczne klienta dotyczące niestandardowych rozwiązań. Jestem ciekaw, jak wypadnie to w praktyce.

Warto dodać, że NTT System już teraz posiada w swojej ofercie naprawdę niesamowite, unikalne projekty komputerów.

Weźmy licencjonowaną turniejem IEM serię marki HIRO, składającą się z modeli Silverpunk, Engine V8 oraz Cube, które można podejrzeć w tym miejscu. Firma od dłuższego czasu wymyka się poza standardowe kształty dotyczące komputerów, a nowe projekty z układami RTX 40 mają być jeszcze ciekawsze. Osobiście jestem wielkim fanem zaktualizowanego modelu Engine V8 wyposażonego w układ GeForce RTX 4090. Podnoszone elementy odsłaniające wentylatory stylizowany na silnik V8 to kapitalny pomysł.

Unikalne obudowy dostępne przy pomocy złożonego konfiguratora to ciekawa nisza, którą może świetnie zagospodarować polska firma. Na rynku nie brakuje wielu ciekawych obudów, ale możliwość dodania do takiej konstrukcji czegoś personalnego to już konkretny wyróżnik. Zwłaszcza, jeśli byłoby to malowanie w oparciu o własny projekt albo jakiś unikalny kształt, na przykład miecz przebijający się przez boki komputera, z własnym grawerem jego ostrzu. Możliwości jest masa, a NTT posiada własny dział produkcji, który bez problemu poradziłby sobie z takimi zamówieniami premium. Przypuszczam, że chętnych na nie zdecydowanie by nie brakowało.

Lokowanie produktu: NTT System
Najnowsze