REKLAMA

Twój telefon tego nie ogarnie. Google ostrzeże: zmień smartfona lub daruj sobie tę apkę

Na pewno raz w życiu spotkałeś się z sytuacją, gdzie ta sama aplikacja nie działała aż tak dobrze na smartfonie jednej osoby w porównaniu do urządzenia należącego do innej osoby. Google znalazło właśnie sposób na problemy z balansem wydajności na różnych urządzeniach: będzie ostrzegać, by nie instalować aplikacji.

03.03.2023 15.43
Twój telefon tego nie ogarnie. Google ostrzeże: zmień smartfona lub daruj sobie tę apkę
REKLAMA

Android kontra iOS to odwieczny konflikt, który nie ma końca. Każda strona ma przekonujące argumenty i jeszcze mocniejsze doświadczenia. Jednak jednego problemu nie da się odmówić Androidowi: faktu, że jeden system ma działać równie dobrze na wszystkich urządzeniach.

REKLAMA

Zobacz też:

Pod kontrolą Androida pracuje szerokie grono smartfonów dostępnych na każdą kieszeń (a co za tym idzie, cechujące się różnymi parametrami). Począwszy od topowych Samsungów Galaxy S, poprzez średniopółkowe i ukochane przez nas średniopółkowe smartfony Xiaomi, Oppo, Infinix, OnePlus, realme czy Vivo oraz niskopółkowe smartfony tych samych producentów, kończąc na naprawdę podstawowych urządzeniach przeznaczonych na rynki krajów rozwijających się.

Apka nie działa tak dobrze, jakbyś tego chciał? Google: nie instaluj jej

Nie dziwi więc fakt, że taki rozstrzał odbija się czkawką na wielu urządzeniach, gdzie wydajność aplikacji działających na tych samych wersjach systemu Android jest różna ze względu na podzespoły smartfonów.

Google postanowiło zaradzić temu problemowi. Połowicznie, gdyż nie naprawia ono wydajności systemu Android, a... wyświetla ostrzeżenie przed pobraniem aplikacji.

Jak informuje dziennikarz Mishaal Rahman, od jakiegoś czasu użytkownicy systemu Android widzą w sklepie Google Play ostrzeżenia, informujące o potencjalnych problemach z działaniem aplikacji na urządzeniu. Wyświetlanie się ostrzeżeń zależne jest od ilości zgłoszeń o niepoprawnym działaniu aplikacji - nie tyle zgłoszeń użytkowników, co danych w tle przesyłanych przez aplikacje.

REKLAMA

Jak możemy przeczytać na blogu deweloperskim Androida, ostrzeżenia będą wyświetlane, jeżeli występowanie problemów z aplikacją będzie przekraczać 1 procent na wszystkich urządzeniach lub 8 procent na konkretnym modelu urządzenia.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA