REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Media

TYLKO U NAS! Ekipa Friza wróci do domu. Wiemy też, co dalej z Team X

Choć wydaje się, że trend domów influencerskich przemija, inaczej uważają ci, którzy go rozpoczęli. Zapytaliśmy, jakie plany mają przedstatwiciele Ekipy Holding i Teamu X. Fani obu grup na pewno będą zadowoleni z odpowiedzi, które otrzymaliśmy.

10.03.2023
9:18
Ekipa Friza wróci do domu. Co dalej z Team X 4?
REKLAMA

“Awantury, dramy, spadająca popularność. Influencerskim ekipom mieszkającym pod jednym dachem coraz trudniej jest osiągnąć sukcesy” - piszemy w dzisiejszym reportażu w Magazynie Spider’s Web+. Rozkładamy w nim na czynniki pierwsze przypadek Natsu World, najświeższego influencerskiego teamu, który jako ostatni z polskich grup mieszka jeszcze pod jednym dachem.

REKLAMA

Nie idzie jej jednak najlepiej: zasięgi nie dorównują tym z poprzednich ekip, z nowej grupy nie wyrosła jeszcze żadna gwiazda, a pierwszy rok działalności zakończy z zerowym zyskiem, jeśli nie ze stratą. Natsu World to spółka, w której 50 proc. udziałów ma agencja influencer marketingu Spotlight i to jej prezes, Wojciech Szaniawski, jest też prezesem NW.

Szaniawski w rozmowie z nami przyznał, że Natsu World dobiega końca, ale taki był plan: po roku, a zaczęli w maju 2022 r., grupa miała przestać razem mieszkać. Teraz czas na rozpoczęcie indywidualnych karier podobnie zresztą jak w przypadku grupy GenZie, która ze wspólnego domu wyprowadziła się zaledwie w grudniu. Również w grudniu - po zaledwie ośmiu miesiącach i kiepskich wynikach - zakończył się projekt Team X 3.

I choć wydawałoby się, że trend domów influencerskich traci na sile, to jednak polscy widzowie YouTube’a jeszcze takie grupy zobaczą. I to wcale nie byle jakie!

Ekipa Friza wróci do domu

Zapytaliśmy więc Ekipę Holding o ocenę GenZie i o to, jak ocenia ostatni jej projekt, w którym ludzie wspólnie mieszkają. Justyna Łukawska z biura prasowego Ekipy Holding opowiada o projekcie w samych superlatywach: - Przerósł nasze oczekiwania pod każdym względem. Odbiorcy pokochali tę grupę infuencerów. Zasięgi Genzie rosły w bardzo szybkim tempie, co oczywiście napędzało nas do dalszych działań, aby nieustannie zaskakiwać pozytywnie fanów. Bardzo nas cieszy, że Twórcy wykorzystali swoją szansę i przełożyli ją na taki sukces.

Twórcy GenZie będą teraz rozwijali marki osobiste i prowadzili indywidualne kanały. Ale sama Ekipa jako firma wróci jeszcze do domu. - Tak, mamy takie plany, ale więcej zdradzić nie możemy. Koniecznie śledźcie nasze kanały - uchyla rąbka tajemnicy Justyna Łukawska. Nie zdradza jednak, kiedy nowy projekt zostanie uruchomiony, ani czy osobiście weźmie w nim udział Friz. To ostatnie jest jednak mało prawdopodobne, bo jego partnerka Wersow niedawno zaszła w ciążę. Friz będzie więc pewnie chciał poświęcić czas rodzinie. Z drugiej strony gdy funkcjonowało GenZie, brał w nim aktywny udział.

Team X też powróci

Również agencja Spotlight zamierza kontynuować format, mimo gorszych wyników ostatnich domów influencerskich. Po zakończonym w grudniu Team X 3 firma uznała, że trzeba chwilę odczekać, przemyśleć ponownie format i wrócić silniejszym nie w sezonie wiosennym, lecz późniejszym.

– Zdecydowałem, że nie będziemy startować z nowym Teamem w marcu, tylko przełożymy go na drugą połowę roku. Chcę, żebyśmy mieli jeszcze więcej czasu, jeszcze lepiej się przygotujemy i wtedy zaskoczymy fanów, bo liczymy na wyższe zasięgi niż ostatnia edycja Team X. Na szczęście nic nas nie goni. To nie jest tak, że musimy ruszać już teraz – mówi Wojciech Szaniawski, prezes Team X.

Wygląda więc na to, że obie największe ekipy planują jeszcze wycisnąć z formatu domów, co się da. Pozostaje pytanie, kto dokładnie w tych domach zamieszka: czy będą to znani influencerzy, czy znów nowicjusze. Widzów z pewnością czeka jednak w tym roku sporo rozrywki.

REKLAMA

Zdjęcie główne: Friz i Wersow, fot. screen z YouTube

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA