REKLAMA

DuckDuckGo w końcu na poważnie powalczy z Google i Bingiem? Jest super ważna nowa funkcja

Gdzie dwóch się bije, tam trzeci wchodzi na ring. DuckDuckGo zaprezentowało swoje podejście do połączenia sztucznej inteligencji i wyszukiwarki internetowej: DuckAssist. Właśnie ruszyły testy asystenta, który wygeneruje odpowiedź na dowolne pytanie, które mu zadasz - pod warunkiem, że SI nie zawiedzie się na zasobach wirtualnych encyklopedii.

08.03.2023 20.08
DuckDuckGo w końcu na poważnie powalczy z Google i Bingiem? Jest super ważna nowa funkcja
REKLAMA

Popularność językowych modeli sztucznej inteligencji poddała w wątpliwość, jak bardzo będziemy w przyszłości potrzebować wyszukiwarek. Najlepszym przykładem tego jest szef Google, Sundar Pichai, który już w grudniu podniósł wśród pracowników koncernu czerwony alarm.

REKLAMA

Jak pokazało doświadczenie, wyszukiwarki to nie przeżytek i ich obecność to nadal konieczność - ChatGPT nie odpowiada idealnie na każde pytanie, z kolei chatbot Binga w celu zapewnienia najwyższej jakości odpowiedzi jest zintegrowany z wyszukiwarką internetową.

DuckDuckGo zyskuje kaczego asystenta. DuckAssist odpowie na twoje pytania dzięki sztucznej inteligencji.

Swoje pięć groszy do wyszukiwarkowego wyścigu zbrojeń dokłada DuckDuckGo. W środę, 8 marca, firma odpowiedzialna za popularną alternatywę dla Google ogłosiła wprowadzenie do wyszukiwarki DuckDuckGo nowego narzędzia: DuckAssist.

Kaczy asystent to funkcja wykorzystująca sztuczną inteligencję do udzielenia użytkownikowi krótkiej, lecz rzeczowej odpowiedzi na jego pytanie. Odpowiedź generowana jest przy pomocy sztucznej inteligencji i na podstawie artykułu z Wikipedii lub innego zaufanego źródła.

"Na podstawie artykułu z Wikipedii lub innego zaufanego źródła" jest tu frazą klucz, gdyż DuckAssist ma jedno, duże ograniczenie: potrafi generować odpowiedzi jedynie do zapytań, które mają odpowiednie artykuły na Wikipedii, w encyklopedii Britannica oraz innych, wybranych przez DuckDuckGo źródłach.

Za działanie DuckAssist odpowiadają modele sztucznej inteligencji opracowane przez OpenAI i Anthropic.

REKLAMA

Jak mówi DuckDuckGo, DuckAssist obecnie jest w fazie testów i dostęp do niego będzie dawany użytkownikom stopniowo. Obecnie kaczy asystent dostępny jest jedynie w języku angielskim dla użytkowników wtyczki DuckDuckGo na Chrome, Firefoksie i Safari oraz użytkowników aplikacji na urządzeniach z systemami iOS, Android i Mac OS.

Jeżeli dane zagadnienie będzie możliwe do przetworzenia przez asystenta, na szczycie listy wyników wyszukiwania pojawi się możliwość zapytania DuckAssist odpowiedź. Jeżeli pytanie zostało już wcześniej zadane, odpowiedź na nie zostanie wyświetlona automatycznie - w przeciwnym przypadku na wygenerowanie odpowiedzi potrzeba poczekać kilka sekund.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA