REKLAMA

Amazfit zrobił to pierwszy i jest dumny jak paw. Wcisnęli bota AI do zegarka

ChatGPT w oknie przeglądarki, na ekranie smartfona i... na tarczy smartwatcha? Amazfit wytycza kolejną ścieżkę w pogoni za sztuczną inteligencją, oferując swoim użytkownikom tarczę zintegrowaną z ChatGPT. Na wideo chwali się nią nawet dyrektor finansowy Zepp Health.

02.03.2023 08.59
Amazfit zrobił to pierwszy i jest dumny jak paw. Wcisnęli bota AI do zegarka
REKLAMA

Smartwatche to niezwykle wszechstronne urządzenia, które dzięki rozwojowi technologii przejęły kilka funkcji od smartfonów.

REKLAMA

Biorąc pod uwagę obecne tempo rozwoju sztucznej inteligencji, kwestią czasu będzie aż integracja z modelami językowymi sztucznej inteligencji wkroczy także do innych urządzeń - w tym smartwatchy. W tym zastosowaniu SI szlaki chce przetrzeć Amazfit.

ChatGPT na nadgarstku. Oto nowa tarcza dla zegarków Amazfit

21 lutego Amazfit ogłosiło stworzenie pierwszej na świecie tarczy zegarka z integracją sztucznej inteligencji OpenAI. Według Zepp Health, producenta smartwatchy Amazfit, tarcza nie tylko jest w stanie wykorzystywać ChatGPT do interakcji człowiek-maszyna, ale została także stworzona przy pomocy ChatGPT, który potrafi generować kod niezbędny do programowania aplikacji.

Informacja prasowa pozostawiła pewien niedosyt, który wypełnił dyrektor finansowy Zepp Health, Leon Cheng Deng umieszczając w serwisie LinkedIn pokaz możliwości nowej tarczy.

REKLAMA

Dzięki integracji sztucznej inteligencji w autorski system Zepp OS, zapytania do ChatGPT użytkownik może kierować poprzez funkcje rozpoznawanie mowy.

Zgodnie z informacjami podanymi w mediach społecznościowych, tarcza ChatGPT do zegarków Amazfit dostępna jest poprzez aplikację Zepp App.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA