REKLAMA

Konsole Xbox zużywają mniej energii. Planeta ci podziękuje

Microsoft opublikował aktualizację oprogramowania dla konsol Xbox One i Xbox Series. Wprowadza ona nowe ustawienia oszczędzania energii, integrację z Google Home - a także nowy tryb wyświetlania interfejsu.

15.02.2023 19.41
Xbox Keystone. Malutka konsola za grosze obsługuje nowe gry
REKLAMA

Aktualizacja oprogramowania dla konsol Xbox jest już dostępna. Jest też obowiązkowa i zostanie zastosowana automatycznie przy najbliższej okazji. Wymaga pobrania przez konsole około 600 MB danych z Sieci, a czas stosowania aktualizacji to około 5 minut. Co nowego?

REKLAMA

Xbox zmienia ustawienia zarządzania energią. Niższe rachunki za prąd w zamian za chwilę cierpliwości.

Jedną z nowości Windowsa 11 jest pobieranie i stosowanie aktualizacji przede wszystkim wtedy, gdy podłączone urządzenie korzysta z odnawialnego źródła energii bądź w godzinach, kiedy ogólne jej użycie w danym regionie jest niskie. Z punktu widzenia użytkownika, nie ma to większego znaczenia, bo i tak dotyczy czynności wykonywanych przez urządzenie w tle. Za to dzięki tej aktualizacji miliony konsol Xbox będą w mniejszym stopniu negatywnie wpływać na ziemski klimat.

Zmieni się też domyślne ustawienie zarządzania energią. Domyślnym trybem będzie wyłączenie konsoli zamiast jej uśpienia. Oznacza to, że Xbox nie będzie wówczas reagował na polecenia zdalne (na przykład wysłane z aplikacji Xbox na telefonie), gdy jest wyłączony, a także to, że będzie się uruchamiał kilka sekund dłużej.

Jak twierdzi Microsoft, rok typowego użytkowania Xboxa w trybie oszczędzania energii to równowartość dekady pracy jednego drzewa oczyszczającego atmosferę z dwutlenku węgla - w porównaniu do działania w standardowym trybie, rzecz jasna. No i oszczędność na rachunkach za prąd. Użytkownicy mogą jednak sami ręcznie przełączyć konsolę w bardziej energochłonny tryb czuwania i używać swoich Xboxów jak do tej pory.

Xbox jako urządzenie Google Home. I z ascetycznym interfejsem.

 class="wp-image-3331979"
Można zastąpić grafiki z gier jednolitym tłem w menu głównym konsol Xbox.

Osoby, którym nie odpowiada mnogość elementów graficznych w menu głównym Xboxa mogą teraz wyłączyć wyświetlanie okładek gier wyświetlanych w tle podczas przeglądania katalogu. Użytkownik zamiast tego może wybrać tło o jednolitym kolorze (jest do wyboru kilka odcieni).

 class="wp-image-3331982"
Konsole Xbox z obsługą Google Home
REKLAMA

Xbox od teraz będzie też głębiej integrował się z platformą Google Home. Do tej pory konsola mogła być obsługiwana, w kontekście narzędzi Google, tylko przez asystenta głosowego. Co daje pełna integracja? Możliwość sterowania konsolą za pomocą zgodnych aplikacji i pilotów, w tym za pośrednictwem aplikacji Google Home. Przyda się przede wszystkim do korzystania z aplikacji VOD, choć dostępny jest też wirtualny przycisk do rejestrowania klipu z gry.

Na domyślnych ustawieniach konsola zostanie zaktualizowana automatycznie i nie wymagać to będzie interakcji ze strony użytkownika.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA