REKLAMA

Pięć złotych za wyświetlenie TikToka proszę. Twoi ulubieni twórcy będą za paywallem

Do modelu subskrypcji dobrze przyzwyczaiły nas serwisy streamingowe i nie trzeba było długo czekać, by podchwyciły go również serwisy społecznościowe. TikTok chce nas przyzwyczaić do nowego modelu płatności, gdzie pojedyncze filmiki będą ukryte za jednorazowymi płatnościami.

14.02.2023 18.28
Pięć złotych za wyświetlenie TikToka proszę. Twoi ulubieni twórcy będą za paywallem
REKLAMA

W styczniu ubiegłego roku internet poruszyła informacja, że zarówno TikTok testuje znany z OnlyFans i Patronite system płatnych subskrypcji. Za niewielką, comiesięczną opłatą użytkownik otrzymuje dostęp do ekskluzywnych treści, które nie są dostępne dla obserwujących bez subskrypcji. Podobny system testował także Instagram.

REKLAMA

Jak się okazuje, ByteDance chce pójść o krok dalej, umożliwiając influencerom ustawianie paywalli na konkretne filmiki.

Możesz wykupić subskrypcję, a możesz też pojedynczego TikToka

REKLAMA

Według raportu opublikowanego przez amerykański The Information, ByteDance wprowadzi do swojego serwisu społecznościowego kolejną opcję monetyzacji: płatności za pojedynczy film. Zgodnie z informacjami pozyskanymi przez The Information dostęp do filmu będzie kosztować 1 dolara amerykańskiego lub kwotę ustaloną przez twórcę.

Ponadto TikTok pracuje nad nowym Creators Fund - funduszem, którym TikTok wspiera twórców posiadających powyżej 10 tysięcy obserwujących. Pierwsza wersja programu została uruchomiona w 2020 roku i przystąpić do niej mogli jedynie twórcy z wybranych krajów świata. Według informacji pozyskanych przez amerykański serwis nowy fundusz zwiększy wymagania i na wypłaty od TikToka będą mogli liczyć twórcy z ponad 100 tysiącami obserwujących. Jednocześnie wypłacane pieniądze będą proporcjonalne do długości filmu.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA