REKLAMA

Znamy ceny telewizorów Micro LED. Rewolucja trafia do Polski

Matryce Micro LED technicznie wykraczają poza niemal cokolwiek, co mogą zaoferować matryce LCD czy OLED. To rewolucja, która odeśle dotychczasowe telewizory do lamusa. Choć póki co, z tej przełomowej technologii niezmiennie korzystać będą wyłącznie najzamożniejsi.

06.02.2023 15.19
Samsung Micro LED CX
REKLAMA

Konsumencka premiera telewizorów Micro LED od Samsunga była jednym z najciekawszych wydarzeń targów CES 2023, na których Spider’s Web był obecny. Producent zapowiedział, że poza odbiornikami o gigantycznych rozmiarach tylko dla milionerów, wprowadzi też znacznie mniejsze telewizory Micro LED, o przekątnych ekranu pasujących do mniejszych pomieszczeń. Naturalnie, w niższych cenach.

REKLAMA

Koreański gigant słowa dotrzymuje... częściowo. Choć z drugiej strony trudno było się spodziewać, że (na dziś) tak trudna w produkcji technologia i tak na rynku nowa od razu będzie dostępna dla statystycznego konsumenta. W istocie na światowym i polskim rynku pojawią się telewizory w wielu różnych rozmiarach i różnorako wycenione. Nadal jednak to zabawki dla wyjątkowo zamożnych entuzjastów.

Samsung Micro LED TV 2023 - polskie ceny.

 class="wp-image-3108960"
Samsung Micro LED 2023

Oprócz już wcześniej dostępnego telewizora Micro LED o przekątnej 110 cali, na specjalne zamówienie będą dostępne modele w czterech rozmiarach: 76, 89, 101 i 114 cali. Najmniejszy z nich MNA76MS1 o przekątnej 76 cali będzie kosztował około 430 tys. złotych, a model MNA114MS1B o przekątnej ekranu 114 cali to wydatek 700 tys. złotych, czyli około 25 tys. więcej niż już dostępny Micro LED o przekątnej 110 cali. Telewizory pojawią się w sprzedaży od kwietnia.

Dlaczego warto wybrać telewizor Micro LED?

 class="wp-image-3108885"
Samsung Micro LED 2023
REKLAMA

Na dziś na rynku są dwie wiodące technologie matryc telewizyjnych. Są to LCD (w tym QLED czy Mini LED) oraz OLED (w tym WOLED i QD-OLED). Obie mają swoje mocne i słabe strony. Tymczasem Micro LED ma czerpać to co najlepsze z obu. Oferuje wytrzymałość telewizorów LCD, perfekcję kontrastu OLED-ów i jasność oraz spektrum barwne znacząco wykraczające poza bieżące możliwości obu stosowanych dziś technologii. Zapewniają 20-bitowe mapowanie czerni, czas reakcji na poziomie dwóch nanosekund i odświeżanie 240 Hz w niemal bezramkowej oprawie.

Problem w tym, że technologia ta dojrzewa już boleśnie długo. Telewizory Micro LED są pokazywane przez Samsunga od wielu lat, na każdym istotnym branżowym wydarzeniu. Kupić je mogą jednak głównie nieliczni. Póki co ich ceny spadły z milionów do setek tysięcy, można też je kupić w obrocie konsumenckim, a nie tylko w formie B2B. To wciąż awangarda rewolucji. A nie rewolucja sama w sobie. Na rok Micro LED-ów przyjdzie nam jeszcze poczekać. Na szczęście co innego kradnie uwagę entuzjastów.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA