REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

300 000 zł w jeden tydzień. Internet oszalał na punkcie tej butelki

Ludzkość przeszła długą drogę od "potrzymaj mi piwo", poprzez "potrzymaj mi telefon", aż po dzisiaj, kiedy to nasze własne butelki będą trzymać nam smartfony. Oczywiście, nie każda butelka. Bo ta kosztuje tyle, co dwieście butelek wody, a mimo to zebrała już ponad 300 000 złotych.

15.02.2023
17:13
300 000 zł w jeden tydzień. Internet oszalał na punkcie tej butelki
REKLAMA

Kickstarter to prawdziwa skarbnica pomysłowych gadżetów, które podbijają serca użytkowników nie tylko - często zaskakującymi - funkcjami, ale także nietuzinkowym wyglądem. Niejednokrotnie Kickstarter podbiły także oczywiste gadżety, takie jak opisywana przez nas lupa, która zebrała ponad półtora miliona dolarów.

REKLAMA

Kolejna tego typu zaskakująco-oczywista kampania trwa na popularnym serwisie crowdfundingowym. Butelka z uchwytem na telefon zebrała całą wymaganą kwotę w zaledwie dzień, a w tydzień - ponad 300 tysięcy złotych. A do końca kampanii został jeszcze grubo ponad miesiąc.

Butelko, potrzymaj mi telefon

8 lutego na Kickstarterze wystartowała kampania mająca na celu zebranie środków niezbędnych do produkcji pierwszej na świecie butelki z uchwytem na telefon. Gadżet o wdzięcznej nazwie Ringo został skonstruowany przez startup o tej samej nazwie założony przez Chrisa Place. Place jest współzałożycielem Prepd - innego startupu, który tworzy gadżety i finansowanie projektów opiera na crowdfundingu.

Startup swój produkt reklamuje hasłem "Działa, kiedy jest pełny i kiedy jest pusty". Ringo jest zwykłą butelką (a właściwie termosem, gdyż może przechowywać również gorące napoje) wykonaną ze stali nierdzewnej, która występuje w dwóch rozmiarach: 710 ml i 950 ml. Oprócz możliwości przechowywania płynów Ringo posiada magnetyczny pierścień do trzymania telefonu. Pierścień to Magnetic Booster Ring i stanowi autorski projekt startupu. Dzięki niemu Ringo jest kompatybilny nie tylko z urządzeniami MagSafe, ale także smartfonami z Androidem czy... tabletami. Według deklaracji startupu, Ringo jest w stanie utrzymać tablet.

REKLAMA

Mniejsza butelka Ringo kosztuje 59 dolarów (ok. 263 złotych), a większa 64 dolary (ok. 286 złotych). Cena nie zawiera kosztów wysyłki, a posiadacze smartfonów z Androidem oraz iPhone 11 i starszych modeli smartfonów Apple muszą dodatkowo zakupić Magnetic Booster Ring, który umożliwi korzystanie z Ringo jako podstawki do telefonu.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA