REKLAMA

Jeszcze zdążysz wypłacić gotówkę. Późnym wieczorem w niektórych bankach transakcje będą utrudnione

Banki lubią przeprowadzać prace techniczne w weekendy, co oczywiście uderza w tych, którzy akurat w tym czasie chcą się wyszaleć. Sprawdźcie, w których bankach będą przerwy, żeby w kolejce po wodę gazową z cytryną o 2:30 nie było przykrej niespodzianki.

11.02.2023 10.07
bankomaty
REKLAMA

Nie tak dawna awaria kart płatniczych była wodą na młyn dla tych, którzy uważają, że gotówka jest niezastąpiona. Dziś późnym wieczorem mogą ponownie chwilowo zatryumfować, gdy trafią na kogoś nieprzygotowanego na przerwę techniczną w swoim banku. Informujemy, kto planuje wyłączyć usługi i jak długo przerwy potrwają.

REKLAMA

Bank Pekao

Przerwa techniczna w Banku Pekao potrwa w nocy z soboty na niedzielę od 1:30 do 3:00. W tym czasie nie będzie można korzystać z aplikacji PeoPay, bankomatów, terminali płatniczych, a także usługi Blik.

Wypłać wcześniej gotówkę z bankomatu, jeśli w tych godzinach planujesz płatności kartami lub aplikacją PeoPay – brzmi komunikat banku.

Velo Bank

Nieco dłużej potrwa przerwa w Velo Banku. Prace rozpoczną się jeszcze w sobotę o 23:50, a zakończą w niedzielę o 3:00. W tych godzinach niemożliwe będzie zalogowanie się do bankowości internetowej i mobilnej, skorzystanie z Blika, a płatności online kartą "mogą być utrudnione". Na szczęście nadal będzie można wpłacać i wypłacać gotówkę kartą z bankomatu, płacić w sklepach stacjonarnych: kartą płatniczą, zbliżeniowo telefonem (np. Apple Pay, Google Pay) lub zegarkiem, opaską (np. SwatchPAY, Garmin Pay) – zaznacza bank.

REKLAMA

ING Bank Śląski

Teoretycznie lepszy termin na przerwę techniczną wybrał ING Bank Śląski. Prace odbywać będą się w w nocy z niedzieli na poniedziałek (12 na 13 lutego) w godzinach 00:00 – 03:00. W związku z tym mogą wystąpić problemy z realizacją transakcji w urządzeniach sieci ING/Planet Cash - bankomatów i wpłatomatów.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA