REKLAMA

Czarodziej z pistoletem leci na Shreku. Najbardziej odjechane mody do Hogwarts Legacy

Pojawienie się Hogwarts Legacy na PC oznaczało jedno - eksplozję masy mniej lub bardziej przydatnych modów. Wśród takich, które na poważnie modyfikują grę, ulepszając ją (bądź poprawiając błędy), znajdzie się zawsze kilka robionych tylko dla czystego funu.

15.02.2023 09.11
Najzabawniejsze mody do Dziedzictwa Hogwartu
REKLAMA

W życiu pewne są trzy rzeczy - śmierć, podatki i to, że scena moderska na PC wstawi do dowolnej gry postać ciuchci Tomka z bajki Thomas The Tank Engine. Nie inaczej ma się sprawa z Hogwarts Legacy, czy też jeśli wolicie polską nazwę - z Dziedzictwem Hogwartu.

Aktualnie gra bije rekordy popularności i nawet ja, którego nie sposób nazwać potterheadem, muszę przyznać, że Hogwart Legacy to dobra (acz nie pozbawiona niedociągnięć) gra, która wciąga w swój świat i pozwala się doskonale bawić.

REKLAMA

Nie sposób nie docenić sceny moderskiej, która często ulepsza bądź poprawia gry, a niektóre z modów to prawdziwe perełki, które później twórcy oficjalnie implementują w swoich produkcjach. Żeby daleko nie szukać, taka sytuacja miała miejsce w przypadku Wiedźmina 3 NG, gdzie oprócz ulepszeń wprowadzonych przez CD Projekt RED, znalazło się miejsce dla amatorskich modów, których twórcy zostali zresztą opłaceni.

Najzabawniejsze mody do Hogwarts Legacy

Hogwart Legacy miała swoją premierę niedawno, więc liczba modów do tej gry nie jest jeszcze przytłaczająca. Tym niemniej są już wśród nich takie poprawiające wydajność (chociaż tutaj chyba warto poczekać na działania producenta, który już wczoraj opublikował pierwszy patch), modyfikujące interfejs, czy nawet próbujące wprowadzić do gry tryb online (!).

Najlepszym źródłem modów jest jak zawsze serwis NexusMods i tam właśnie zajrzeliśmy w poszukiwaniu modyfikacji robionych tylko dla zabawy. Nie ma ich jeszcze zbyt wiele, ale warto zerknąć na już obecne.

Zamiana różdżki na pistolet

W ten sposób na pewno będziesz wyróżniać się z tłumu czarodziejów. Twoja magiczna różdżka zamieni się Glocka i chociaż działać będzie tak samo, to jednak sam wygląd z pewnością będzie budził respekt.

Zamiana miotły na Shreka lub parowóz Tomka

Jeśli nawet Nimbus 2000 zaczął cię nudzić, to może pora przesiąść się na coś bardziej hmm... stylowego?

 class="wp-image-3326324"

Na razie dostępne są mody podmieniające miotłę na Shreka i parowóz Tomka, ale z pewnością to dopiero początek. Jakie środki transportu mogą jeszcze znaleźć się w grze?

 class="wp-image-3326327"

Podmiana obrazów w Hogwarcie

Portrety na korytarzach Hogwartu to wdzięczny obiekt do podmiany. Można tam wstawić na przykład Hagrida, czy też... tańczącego Ricardo Milosa.

Czytaj też:

REKLAMA

Bezsensowne? Tak. Zabawne? Niewątpliwie. Z naszej strony mamy nadzieję na kolejne mody do Hogwarts Legacy, ale przede wszystkim na zdecydowane działanie producenta, by jak najszybciej załatał niedociągnięcia wersji PC.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA