REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Chrome na komputerze poprosi cię o weryfikację odciskiem palca. Tak zabezpieczy twoje hasła

Google zapowiedział nową funkcję przeglądarki Chrome dla Windowsa i macOS-a. Gdy będziemy chcieli skorzystać z zapisanych haseł, zostaniemy poproszeni o uwierzytelnienie odciskiem palca.

07.02.2023
18:55
Chrome na komputerze poprosi cię o weryfikację odciskiem palca. Tak zabezpieczy twoje hasła
REKLAMA

Chrome dla komputerów z Windowsem i macOS doczekał się funkcji od dawna znanej z Safari, ale również ze smartfonów z Androidem. Teraz, gdy będziemy chcieli skorzystać z zasobów haseł zapisanych w usłudze Google'a, będziemy mogli uwierzytelnić się za pomocą odcisku palca. Dotyczy to oczywiście komputerów wyposażonych w tego typu zabezpieczenia biometryczne, a w przypadku Maców, także klawiatur Magic Keyboard z Touch ID.

Czytaj także: Jak zmienić hasło, żeby było bezpieczne?

REKLAMA

Na tej samej zasadzie działać będzie edycja i dodawanie nowych haseł w ramach Menadżera haseł udostępnionego przez Google'e (dostępnego również poprzez stronę passwords.google.com). Innymi słowy, jeżeli korzystamy z tej usługi nie będziemy musieli podawać już każdorazowo hasła.

Google będzie również zachęcał do ustawienia blokady ekranu.

Ma to na celu ochronę haseł, gdy dzielimy komputer z innymi osobami.

 class="wp-image-3303441"
REKLAMA

To nie koniec nowości. Użytkownicy iPhone'ów będą mogli zabezpieczyć aplikację Google za pomocą Face ID, uniemożliwiając dostęp do niej osobom, które korzystają z ich telefonu.

Google rozszerzy również (choć prawdopodobnie tylko na terenie Stanów Zjednoczonych) możliwość korzystania z wirtualnych numerów kart płatniczych dla transakcji online.

Gigant zapowiedział dziś również innego rodzaju zabezpieczenie. Drastyczne zdjęcia w wyszukiwarce będą zamazywane, tak by nie narażać młodych użytkowników na ich oglądanie.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA