REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Pomysł na prezent na dzień babci i dziadka: tani, łatwy, bezawaryjny komputer nawet za 575 zł

Jeżeli twoi dziadkowie chcieliby zacząć korzystać z komputera i Internetu, ale nie wiedzą jak się do tego zabrać, to mamy dobre wieści. Acer przygotował promocję, za sprawą której ich wejście w cyfrowy świat będzie dość bezbolesne. Wszystko za sprawą tanich i dobrych Chromebooków.

19.01.2023
19:33
acer chromebook 315
REKLAMA

Chromebooki to komputery zaprojektowane z myślą o jak największej wygodzie obsługi i jak najniższej awaryjności. Od strony programowej zepsuć ich w zasadzie się nie da. Komputery te nie pracują bowiem pod kontrolą żadnego złożonego systemu operacyjnego typu Windows czy Ubuntu. Zamiast tego wykorzystują prosty system Chrome OS, którego obsługa w zasadzie sprowadza się do obsługi przeglądarki Chrome.

Chromebooki są bowiem nastawione przede wszystkim na aplikacje webowe, czyli te uruchamiane w przeglądarce. Komputery te nie są zgodne z bardzo zaawansowanymi aplikacjami do pracy, ale nie szkodzi: dziadkowie raczej i tak nie będą ich używać. Aplikacje webowe pozwolą im wygodnie komunikować się ze znajomymi i rodziną, czytać polską i światową prasę, korzystać z encyklopedii czy bankowości elektronicznej - a sam komputer nie wymaga praktycznie żadnej administracji. Uruchamia się - i od razu działa.

REKLAMA

Chromebooki firmy Acer taniej na dzień babci i dziadka. Laptopy za pół ceny!

Udostępnione w promocji laptopy różnią się od siebie szczegółami technicznymi. Jeżeli komputer ma być kupiony za jak najmniejsze pieniądze (ale też by nie był jakimś rzęchem) polecamy zwrócić uwagę na modele Acer Chromebook 311, 314 315 oraz 317. W przypadku serii rozpoczynających się od cyfr 5 i 7 laptopy mają wydajniejsze podzespoły. Różnią się też od tych najtańszych podświetlaną klawiaturą, dotykowym ekranem czy możliwością konwersji urządzenia w tablet.

Faworytem, zdaniem Spider’s Web oferującym najlepszą relację ceny do możliwości, jest Chromebook 315. W naszej recenzji tego komputera chwaliliśmy go za duży wyświetlacz przyzwoitej jakości i za długi czas pracy na akumulatorze. Cena: 775 zł.

REKLAMA

Najtańsze laptopy Acera w ramach promocji to Chromebooki 311, które można kupić za nieco ponad 600 zł. Najbardziej luksusowy model kosztuje 2000 zł. To Acer Chromebook 514, w którym znalazło się 16 GB RAM, 512 GB pamięci SSD M.2 PCIe, procesor Core i5 oraz ekran LED IPS o rozdzielczości Full HD.

Promocja trwa od 19 stycznia do najbliższej niedzieli, 22 stycznia 2023 roku. Komputery w nowych, znacznie niższych cenach można kupić w sklepie RTV Euro AGD.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA