1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Nie grałem w gry komputerowe od 20 lat. Postanowiłem to zmienić

Lokowanie produktu: RTV EURO AGD

Początek nowego roku to dla wielu osób czas wdrażania zmian w życiu codziennym. Skoro bowiem przyszedł nowy rok, możemy od początku zmienić nasze życie w jakimś aspekcie. Jedni zaczną biegać, inni z kolei obiecują, że z nowym rokiem definitywnie odejdą od nałogu. Ja w tym roku postanowiłem grać w gry wideo, czyli zrobić coś, czego nie robiłem od ponad dwudziestu lat.

12.01.2023
15:06
Nie grałem w gry komputerowe od 20 lat. Postanowiłem to zmienić

Pracując w redakcji Spider’s Web niemal codziennie słyszę jak moi znakomici koledzy wymieniają się wrażeniami i opiniami na temat najnowszych, ale i także starszych gier. Rozmowy dotyczące samego sprzętu wykorzystywanego do grania także nigdy się nie kończą. Jako osoba, która po raz grała w jakąkolwiek grę jeszcze w XX wieku tak naprawdę nie miałem zielonego pojęcia, o czym oni mówią. W końcu postanowiłem to zmienić.

 class="wp-image-2281608"

Chcąc z przytupem wejść w świat gier, trzeba nastawić się na zakup sprzętu, który umożliwi rozgrywki na najwyższym poziomie, bez obaw o wydajność komputera. Doskonałym wyborem w takim przypadku będzie postawienie nie tyle na komputer, ile na konsolę nowej generacji, która obsłuży każdą grę bez większego wysiłku. Taką konsolą może być produkowana przez Sony konsola PS5, która jest sprzętem o absolutnie topowej wydajności, i która podłączona do dużego ekranu zapewni nam rewelacyjne wrażenia, świetną rozdzielczość i zaskakującą płynność.

 class="wp-image-1487411"

Choć w zestawie z konsolą otrzymujemy kontroler do gry, to istnieją takie gry, w których pad nie jest rozwiązaniem idealnym i pozostawia w graczu, niezależnie od tego, czy nowym, czy już doświadczonym, pewien niedosyt. Mowa tutaj o grach, w których gracz ma okazję ścigać się samochodami po miastach, pustyniach czy w ogóle poza ubitą drogą. W takich grach najlepiej bowiem sprawi się specjalnie do tego przeznaczona kierownica. Sprzęt tego typu pozwoli na znaczącą poprawę wrażeń z rozgrywki. Jakby nie patrzeć, samochodem jeździ się najlepiej trzymając w dłoniach kierownicę, a nie kontroler do gry.

Kolejnym elementem, który zapewni większą immersję w świat rozgrywki, i to niezależnie od tego, czy w grze akurat jedziemy samochodem, czy też z mieczem idziemy przez fantastyczny otwarty świat, czy w końcu jesteśmy dowódcą oddziału specjalnego mającego odbić zakładnika są słuchawki. Nawet jeżeli mamy bardzo dobre głośniki w telewizorze czy komputerze, to zawsze podczas rozgrywki będą nas atakować dźwięki z naszego rzeczywistego otoczenia. Założenie dobrych słuchawek podczas gry pozwala na odcięcie zmysłu słuchu od dźwięków naszego otoczenia i skupienie się, a wręcz zanurzenie się w świecie gry. Ta z pozoru niewielka zmiana, potrafi umożliwić nam wejście w rozgrywkę na wiele godzin i zamienić dobrą grę w grę fantastyczną.

jak-wyslac-screenshot-ps5-na-smartfona-ps-app-sony-zrzuty-ekranu-playstation class="wp-image-2023270"

Prędzej czy później, każdy gracz będzie chciał wciągnąć w swoją pasję osoby z otoczenia, niezależnie od tego, czy to będzie mąż, żona, partner, czy dziecko. Nie ma bowiem nic przyjemniejszego niż odrobina zdrowej rywalizacji na ekranie. W tym kontekście gry mogą być rozrywką towarzyską. Grając razem nie odcinamy się od innych domowników, aby zaszyć się w swoim cyfrowym świecie, a właśnie gramy razem z nimi. W tym celu musimy zaopatrzyć się w dodatkowy pad, który pozwoli wziąć udział w rozgrywce kilku osobom naraz. Co ciekawe, producenci wiedzą, że z padem większość osób spędza dużo czasu, a więc oferują liczne wersje specjalne padów, które różnią się od standardowych urządzeń tego typu kolorami, materiałem wykończenia, jakością, czy specjalnymi grafikami. 

W końcu ostatnim elementem niezbędnym do wejścia w świat gamingu są same gry, bez których konsola jest tylko kolejnym meblem w mieszkaniu. Świat gier jest równie rozległy co świat rzeczywisty. Pierwsze moje zderzenie ze światem gier było na tyle twarde, że zacząłem się zastanawiać, czy kiedykolwiek odnajdę się w gąszczu tytułów i będę w stanie wybrać to, w co rzeczywiście chciałbym zagrać. Doskonałym przewodnikiem po rozległym katalogu gier jest oczywiście dział recenzji gier autorstwa kolegów z redakcji, którzy w grach siedzą - zdawać by się mogło - od starożytności.

Tak wyposażony gracz ma przed sobą setki godzin rocznie i wiele lat czystej niezmąconej rozgrywki. Nawet jeżeli nie grałeś od kilku lat, czy od kilku dekad, polecam spróbować, tak z ciekawości, albo po to, aby choć stłumić swoje wewnętrzne FOMO. Może się okazać, że bardzo wam się to spodoba, a wtedy… hulaj dusza, piekła nie ma. Wiem to po sobie.

Lokowanie produktu: RTV EURO AGD
Najnowsze