REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Stwórz playlistę, którą odtworzysz za rok. Spotify ma pomysł na kapsułę czasu

Wraz z nowym rokiem przyszedł czas na postanowienia noworoczne. Dieta, zwiększenie aktywności fizycznej, a może częstsze czytanie książek? Spotify ma inną propozycję: stwórz playlistę, którą odtworzysz za rok, a każdy z utworów będzie miał symboliczne znaczenie.

05.01.2023
18:53
Stwórz playlistę, którą odtworzysz za rok. Spotify ma pomysł na kapsułę czasu
REKLAMA

Spotify Wrapped, podsumowanie naszego roku w serwisie streamingowym, od lat cieszy się niesłabnącą popularnością, a wielu użytkowników wręcz czeka na to, by dowiedzieć się, jaki był ich rok. Teraz Spotify daje nam kolejną rzecz, na którą możemy czekać z niecierpliwością.

REKLAMA

W serwisie streamingowym właśnie udostępniono nową opcję - Playlist for the Future od Spotify. Za pośrednictwem tej opcji możemy stworzyć krótką playlistę składającą się z trzech utworów. Ale nie jest to zwykła playlista, gdyż każdy z utworów odpowiada na jedno z trzech pytań:

  • Utwór, który musisz usłyszeć na żywo w 2023 roku?
  • Utwór, który kojarzy ci się z bliską osobą?
  • Utwór, przy którym pocałujesz kogoś w tym roku?

Po stworzeniu playlisty zostaje ona zapieczętowana i... odsłuchać jej będziesz mógł za rok. Playlist for the Future można traktować dwojako - zarówno jako kapsułę czasu, ale i postanowienie noworoczne.

Playlist for the Future jest dostępna dla użytkowników Spotify na całym świecie, a utworzyć mogą ją zarówno subskrybenci Premium, jak i użytkownicy darmowej wersji. Jednak należy się spieszyć, bo opcja pozostanie aktywna jedynie do końca stycznia.

Jak stworzyć kapsułę czasu ze Spotify?

Zacznij od wejścia na stronę https://playlistinabottle.byspotify.com/pl/. Wejście z telefonu przekieruje od razu do kreatora listy, lecz wejście z komputera przekieruje na stronę, na której wyświetli się kod QR do zeskanowania na urządzeniu mobilnym.

 class="wp-image-3111006"

Jeżeli z po zeskanowaniu kodu nie otworzy się Playlist for the Future, zamknij aplikację Spotify i spróbuj ponownie lub wejdź na stronę poprzez przeglądarkę internetową telefonu.

 class="wp-image-3111018"
REKLAMA

Następnie, po otwarciu Playlist for the Future wybierz formę, w jakiej chcesz przechować playlistę oraz odpowiedz na pytania. Pytania możesz zmienić za pomocą przycisku "Nowe pytanie". Kiedy już wypełnisz swój list, dotknij przycisk "Zapieczętuj". Po zapieczętowaniu Spotify umożliwia udostępnienie playlisty jako postu w mediach społecznościowych.

Uwaga! Zapieczętowanie jest ostateczne i po wyjściu z Playlist for the Future nie istnieje opcja edycji ani ponownego podglądu listy.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA