Pralka i suszarka LG w jednym stały domu

Lokowanie produktu: LG

Pralka to jedno z najważniejszych urządzeń w domu. To, jak bardzo podnosi ona komfort życia wie przede wszystkim ten, kto czy to w akademiku, czy na wyjeździe wakacyjnym musiał się bez niej obejść, przez kilka dni, tygodni, czy… semestrów. Jedyne co ludzkość wymyśliła lepszego od pralki, to zestaw pralki i suszarki.

30.12.2022 19.04
lg

Dla niedoświadczonego oka pralka to tylko pralka. W przeciwieństwie do codziennej elektroniki użytkowej takiej jak smartfony, laptopy, komputery, smartwatche, pralki zazwyczaj nie kojarzą się z nowoczesną technologią. Wiele osób może nawet uważać, że pralki zasadniczo nie zmieniły się przez ostatnich kilka dekad. Bardziej jednak nie można się pomylić. Producenci pralek, tak jak każdego innego sprzętu bezustannie inwestują w rozwój i nowoczesne technologie. Dzięki temu także na rynku sprzętu AGD można znaleźć urządzenia, które swoimi funkcjami potrafią zaskoczyć i zachwycić.

Pralka LG F4WV509S1E

Przyjrzyjmy się dla przykładu pralce LG F4WV509S1E. Owszem, mamy tutaj tradycyjną białą obudowę z dużym oknem bębna i wyświetlaczem elektronicznym. Pod tą niepozorną powierzchnią znajduje się jednak rewelacyjny sprzęt. Pralka ta została bowiem wyposażona w technologią AI Direct Drive, która samodzielnie wykrywa ciężar wsadu, jak i miękkość materiału. Jak na sztuczną inteligencję przystało, system ten samodzielnie dobiera optymalne ruchy bębna. Dzięki temu cały proces prania trwa możliwie krótko, a tkaniny chronione są w tym czasie przed zniszczeniem. Sam bęben wyposażony jest w sześć stalowych zabieraków, dzięki czemu ubrania o niego nie zahaczają.

 class="wp-image-3093486"

Warto także zwrócić uwagę na to, że pralka wyposażona została także w program szybkiego prania TurboWash 360, który pozwala na wypranie odzieży czy tkanin w ciągu zaledwie 39 minut. Można sobie zadać pytanie, czy w tak krótkim czasie można cokolwiek dobrze wyprać. Najkrótsza odpowiedź brzmi: tak. Jest to możliwe dzięki wyposażeniu pralki w tzw. dysze 3D, które rozpryskują wodę w czterech kierunkach. Ten unikalny system skutecznie usprawnia płukanie, dzięki czemu nawet po tak krótkim programie, możemy być spokojni, że na ubraniach nie pozostaną żadne resztki proszku czy płynu do prania.

 class="wp-image-3093489"

Oprócz TurboWash kolejnym ciekawym programem jest program Antyalergiczny, który - jak sama nazwa wskazuje - upewnia się, że po wypraniu na ubraniu nie znajdziemy żadnych alergenów, które mogłyby podrażnić naszą skórę. Takie rozwiązanie docenią zapewne alergicy, ale też wszyscy rodzice małych dzieci szczególnie narażonych na uczulenia i podrażnienia.

Suszarka LG RC90V9AV2Q

Analogiczny program antyalergiczny możemy także znaleźć w suszarce RC90V9AV2Q oferowanej przez LG. W tym przypadku jednak do usuwania alergenów wykorzystywana jest nie para wodna, a powietrze w odpowiednio wysokiej temperaturze. Jak przekonuje sam producent, suszenie tkanin w tym urządzeniu usuwa do 99,9 proc. roztoczy kurzu domowego powodujących uczulenia.

 class="wp-image-3093492"

Suszarka wyposażona jest w funkcję automatycznego oczyszczania skraplacza, dzięki której nigdy nie będziemy musieli wchodzić w kontakt z alergenami podczas procesu okresowego czyszczenia tego elementu. Co więcej, suszarka została wyposażona w podwójną pompę ciepła. Dzięki temu możemy za każdym razem wkładając wyprane ubrania do suszarki zdecydować czy podczas suszenia zależy nam bardziej na czasie, czy na oszczędzaniu energii.

 class="wp-image-3093495"

We wnętrzu pralki znajdziemy między innymi półkę na buty, jeżeli takowe chcielibyśmy wysuszyć. Dzięki wykorzystaniu tego niepozornego elementu, obuwie nie będzie nam się obijało po całym bębnie i wyjdzie z suszarki po zakończeniu programu jak nowe.

Pralka i suszarka w jednym stały domu

Oba wyżej opisane urządzenia zostały wykonane tak, aby idealnie do siebie pasować zarówno wymiarami, jak i od strony estetycznej. LG ma w swojej ofercie specjalny łącznik, który pozwala bez problemu ustawić suszarkę na pralce. W ten sposób powstaje jedno wysokie urządzenie, a łącznik pełni w takiej konfigurację funkcję praktycznej wysuwanej półki między pralką a suszarką.

Skoro wspominaliśmy już o nowoczesnych technologiach, to warto zauważyć, że oba urządzenia wyposażone są w moduł Wi-Fi, za pomocą którego łączą się z aplikacją LG ThinQ, która umożliwia zdalne sterowanie urządzeniami za pomocą smartfona, a nawet parowanie urządzeń. Dzięki tej ostatniej funkcji aplikacja dopasuje program pracy suszarki do tego programu, na jakim wcześniej pracowała pralka.

Podsumowując trzeba przede wszystkim podkreślić, że korzystanie z zestawu pralka i suszarka całkowicie zmienia jakość życia od strony higienicznej. Jeżeli zatem koszt zestawu nie stanowi przeszkody, to zdecydowanie warto pozostawić na takie kompleksowe rozwiązanie. Należy przy tym pamiętać, że z wszystkich funkcji ekosystemu skorzystamy wtedy, kiedy postawimy na urządzenia jednego i tego samego producenta. Obydwa urządzenia będą dzięki temu wykorzystywały tę samą aplikację, będą ze sobą współpracowały, a ponadto po prostu będą do siebie pasowały pod względem wymiarów czy rozwiązań estetycznych.

Lokowanie produktu: LG
Najnowsze