REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Garmin zrobił smart zegarek z analogowymi wskazówkami. Nie będziesz go musiał ładować

Najnowszy Garmin Instinct Crossover ma i fizyczne wskazówki, i wyświetlacz, i do tego teoretycznie będzie mógł działać w nieskończoność bez konieczności doładowywania. Chyba że będziemy chcieli skorzystać z jego dodatkowych funkcji - wtedy ładowarki będziemy szukać co miesiąc.

08.11.2022
15:00
Garmin zrobił smart zegarek z analogowymi wskazówkami. Nie będziesz go musiał ładować
REKLAMA

Oczywiście już poprzednie, bardziej cyfrowe wcielenie Instincta w wersji Solar pozwalało na teoretyczną pracę bez ładowania do końca świata, ale tutaj mamy dodatkowy ukłon w kierunku tych, którzy jednak wolą, kiedy nawet cyfrowy zegarek jest... choć trochę bardziej analogowy.

REKLAMA

Garmin Instinct Crossover - wskazówki i wyświetlacz

 class="wp-image-2569950"

Nie jest to też pierwsza próba połączenia wyświetlaczy i wskazówek w wydaniu Garmina (była już np. ta), ale jeszcze nigdy nie podejmowano jej w segmencie wzmocnionych zegarków, ani też nie dorzucano do kompletu tak długiego czasu pracy na jednym ładowaniu.

Co w takim razie trzeba wiedzieć o Garminie Instinct Crossover?

Przede wszystkim to, że... ma wskazówki, które - podobnie jak i znaczniki godzin dookoła - pokryto powłoką Super-LumiNova, co w skrócie oznacza, że będą świecić w ciemności i nie trzeba będzie zużywać energii na podświetlanie ekranu, żeby sprawdzić godzinę w nocy.

Same wskazówki wykorzystują też rozwiązanie RevoDrive, które dba o to, żeby nawet w trudniejszych warunkach wskazywały prawidłową godzinę - poprzez dokonywanie autokalibracji wtedy, kiedy zostanie to uznane za stosowne.

Garmin Instinct Crossover - jakie wersje będą do wyboru?

 class="wp-image-2569926"

Standardowa - za równowartość 550 euro, wersja Solar za 599 euro oraz odmiana Solar Tactical Edition - za 649 euro.

Wydanie standardowe będzie przy tym dostępne w wersji czarnej albo granatowej, Solar - grafitowej albo niebieskiej, z kolei Tactical - bez większych zaskoczeń - będzie tylko i wyłącznie czarny.

Wszystkie warianty mają spełniać normę MIL-STD-810i zapewniać odporność na wodę do 10 ATM. Do kompletu można jeszcze doliczyć wymienne paski QuickFit o szerokości 22 mm.

Garmin Instinct Crossover - ile wytrzyma bez ładowania?

Około miesiąca w trybie smart w przypadku wersji bez ładowania solarnego. Solar podwoi ten czas z zapasem i da nam 70 dni na jednym łądowaniu.

Jeżeli natomiast włączymy tryb oszczędzania energii i mamy wersję Solar, teoretycznie nie będziemy musieli Instincta Crossover ładować nigdy, ale do dyspozycji będziemy mieć tylko m.in. datę, czas i stoper.

W przypadku monitorowania aktywności z wykorzystaniem GPS, nawet w bazowej wersji można liczyć na 25 godzin śledzenia aktywności lub aż 111, jeśli włączmy tryb oszczędzania energii. Tryb ekspedycji z GPS wystarczy natomiast na... 40 dni.

Garmin Instinct Crossover - co z funkcjami sportowymi i smart?

Jest właściwie wszystko to, czego można się spodziewać. Są powiadomienia z telefonu, synchronizacja z aplikacją Garmin Connect, wykrywanie wypadków, Garmin Pay, kalkulacja VO2max, codzienne sugestie treningowe, czas odpoczynku, moc biegowa, dynamika jazdy na MTB, obsługa wielu systemów lokalizacji (nie mylić z dwuzakresowym GPS), kompas i wysokościomierz, nawigacja TrackBack, pomiar tętna, stresu, snu, saturacji, Body Battery, minut intensywności i wieku sprawnościowego.

REKLAMA

Ufff. A to - jak zwykle - tylko skrót możliwości.

Jeśli więc kogoś do tej pory odrzucał nietypowy, dzielony ekran Instincta albo po prostu woli analogowe zegarki - teraz Garmin dał mu sporo argumentów, żeby jednak zmienić zdanie.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA