1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Foto

Instagram przecina się ze sztuką w polskiej galerii. Zobacz 30 najlepszych prac z Artystycznej Podróży

Lokowanie produktu: ERGO Hestia

Konkurs fotograficzny WATER by Artystyczna Podróż dobiegł końca, a to oznacza świetną okazję do podziwiania najbardziej kreatywnych fotografii w dużym formacie. W dniach 14-16 października w Warszawie zawitaj do galerii na Mysiej 3, a nie pożałujesz.

12.10.2022
10:15
Instagram przecina się ze sztuką w polskiej galerii. Zobacz 30 najlepszych prac z Artystycznej Podróży

Konkursy fotograficzne są w ścisłym topie najlepszych sposobów na zaprezentowanie swojej twórczości przed szeroką publicznością. Jeden z ciekawszych polskich konkursów odbył się pod hasłem WATER, a zorganizowała go ERGO Hestia na profilu Artystyczna Podróż na Instagramie. To już czwarta edycja konkursu, który w poprzednich odsłonach cieszył się ogromnym powodzeniem. Hashtag #artystycznapodroz, będący jednocześnie zgłoszeniem konkursowym, przewijał się w serwisie ponad pół miliona razy.

Przed nami wyniki konkursu WATER by Artystyczna Podróż, a wraz z nimi potężna pigułka inspiracji

Konkurs WATER by Artystyczna Podróż dobiega już końca, prace można było zgłaszać w okresie pomiędzy 29 sierpnia a 18 września. Kapituła konkursu wybrała już 30 najlepszych fotografii, które teraz będzie można obejrzeć nie tylko na Instagramie, ale też w warunkach o wiele bardziej sprzyjających podziwianiu piękna fotografii: w galerii sztuki.

Wystawę można oglądać przez cały weekend 15-16 października. W jej ramach zobaczymy 30 finałowych prac konkursowych wyselekcjonowanych przez jury. Pracom warto się przyjrzeć, bo pozwolą one naładować akumulatory porcją kreatywności. W końcu woda to jeden z najwdzięczniejszych i jednocześnie najbardziej różnorodnych tematów fotograficznych.

Kapituła Konkursu: 

- Justyna Wajs – Członek Zarządu ds. Sprzedaży i Technologii w ERGO Hestii, 

- Maria Rosa – Dyrektor Marketingu i PR ERGO Hestii 

- Marta Śliwicka - współtwórczyni konkursu, 

-Magdalena Kąkolewska – Prezeska Fundacji Artystyczna Podróż Hestii 

- Aleksander Małachowski (@hashtagalek) - fotograf plastyk

Skąd wziął się pomysł na fotografowanie wody?

Na to pytanie odpowiada Justyna Wajs, Członek Zarządu ds. Sprzedaży i Technologii w Grupie ERGO Hestia:

W czwartej edycji konkursu skupiamy się na tematyce wody nie tylko ze względu na naszą lokalną nadbałtycką tożsamość, ale przede wszystkim z troski o środowisko wodne, które jest nam szczególnie bliskie. Motyw wody to w naszej ocenie bardzo wdzięczny temat artystyczny, który daje szerokie pole do twórczych rozwiązań, ale jednocześnie jest wyzwaniem wymagającym nieszablonowego podejścia.

To nieszablonowe podejście wręcz wylewa się z ekranu, kiedy przeglądamy próbkę prac na instagramowym profilu Artystycznej Podróży. Zdjęcia ilustrujące ten artykuł pochodzą właśnie z tego profilu i zostały zgłoszone do konkursu.

A skąd właściwie pomysł na to, by konkurs przeprowadzić na Instagramie? Na to pytanie odpowiada Maria Rosa, Dyrektor Marketingu i PR ERGO Hestii, przytaczając garść imponujących statystyk:

Spośród serwisów społecznościowych Instagram w największym stopniu przyczynia się do propagowania i upowszechniania fotografii mobilnej. Proste zasady, możliwość globalnej interakcji i łatwa dostępność pozwalają jej żyć i rozwijać się. Każdego dnia na tej platformie publikowanych jest średnio 95 milionów nowych zdjęć.

Do tego pojawia się też aspekt sprzętowy, bo dziś każdy z nas może zaistnieć w konkursie fotografii. Aparat mamy w końcu w kieszeni:

Demokratyzacja fotografii sprzyja kreatywności i wyrażaniu osobowości poprzez obrazy. Unikatowa szansa łapania ulotnych chwil i pięknych momentów, połączona z coraz to doskonalszą technologią i jakością zdjęć sprawia, że każdy z nas dysponuje świetnym narzędziem do tworzenia sztuki – dodaje Maria Rosa.

Nad wyborem prac czuwał m.in. jeden z najbardziej kreatywnych fotografów na polskim Instagramie

W kapitule konkursowej pojawia się Alek Małachowski znany na Instagramie pod nazwą @hashtagalek. Alka obserwuję od wielu lat i z niesłabnącym zachwytem doceniam kierunek, w jakim rozwija swoje minimalistyczne kompozycje. Zdjęcia Hashtagalka to niezwykle dopracowane kadry, przedstawiające najczęściej architekturę i krajobraz miejski. Alek należy do kapituły konkursu.

Nawet jeśli nie brałeś udziału w konkursie WATER by Artystyczna Podróż, warto odwiedzić galerię przy Mysiej 3 w Warszawie. Możesz to zrobić w terminie 14-16 października.

Lokowanie produktu: ERGO Hestia
Najnowsze