REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Bilety PKP Intercity oficjalnie w aplikacji Koleo. Użytkownicy kolei czekali na to od dawna

Bilety PKP Intercity w końcu kupimy nie tylko w oficjalnych aplikacjach przewoźnika, ale także na Koleo.pl. Na tę zmianę podróżni czekali od bardzo dawna.

27.10.2022
16:03
wifi w intercity
REKLAMA

PKP Intercity dotąd stroniło od aplikacji Koleo, która od kilku lat jest przebojem wśród osób często podróżujących pociągami, gdyż można tam nabyć bilety u przeszło 11 przewoźników, jak również wygodnie sprawdzić połączenia i rozkłady jazdy między pociągami różnych operatorów.

REKLAMA

Chcąc dziś kupić bilet na pociąg PKP Intercity, mamy trzy opcje – stanąć w kolejce do kasy na dworcu, wejść na stronę przewoźnika lub skorzystać z jednej z oficjalnych aplikacji PKP. Teraz w końcu się to zmienia, a PKP Intercity otwiera się na aplikację Koleo.

Bilety na PKP Intercity wkrótce dostępne w Koleo.

Jak donosi branżowy portal Rynek Kolejowy, w tym tygodniu w aplikacji Koleo pojawiły się bilety PKP Intercity, choć jeszcze jest problem z ich zakupem, wynikający – jak tłumaczy biuro prasowe PKP – z końcowego etapu integracji między systemami informatycznymi. W ciągu najbliższych dni bilety powinny być jednak dostępne. W sam raz na doroczny grobbing i podróże bożonarodzeniowe. Będzie można kupić bilet w aplikacji Koleo i jechać koleją słuchając Kaleo (sam trafię do drzwi).

 class="wp-image-2525415"
Bilety PKP Intercity w aplikacji Koleo

PKP Intercity otwiera się na nowoczesność. Gdzieniegdzie.

REKLAMA

Oprócz dostępności biletów w aplikacji Koleo, Intercity rozpoczyna też współpracę z systemem mPay oraz portalem ePodróżnik. Niebawem zadebiutuje też zupełnie nowa aplikacja o uroczej nazwie PeKaPka, w której dostępny będzie tak bilet, jak i kanapka.

Cieszy fakt, że PKP Intercity otwiera się na nowoczesność. Gdybyście tak jeszcze, drogie PKP, przywrócili jakiekolwiek tablice rozkładu jazdy na dworcu w Słupsku, skąd zniknęły kilka lat temu i jakoś nie mogą się pojawić, byłoby w ogóle super. Bo póki co rozkład na dworcu mogę sobie sprawdzić co najwyżej na papierze, stojąc na peronie. Z góry dziękuję.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA