1. Spider's Web
 2. Technologie
 3. Oprogramowanie

Jakie są najlepsze aplikacje bukmacherskie? Która z nich jest najszybsza, a która najładniejsza? Na te pytania odpowie nasz test

Lokowanie produktu: Mahalo Media

Zakłady bukmacherskie przeniosły się do sieci. Obstawianie na ekranie komputera ma swoje zalety, ale w dzisiejszych czasach użytkownicy wolą korzystać z aplikacji na telefony, które mają zawsze pod ręką. Jednak która z tych aplikacji jest najlepsza, w której znajdziemy najwięcej funkcjonalności, a która będzie najszybsza. Na te pytania odpowie nasz test aplikacji bukmacherskich.

01.08.2022
20:00
najlepsze aplikacje bukmacherskie

Aplikacje są o wiele wygodniejsze niż strony komputerowe, co doskonale wiedzą bukmacherzy. Dlatego coraz większy nacisk kładą na poprawne działanie aplikacji na telefony i tablety. Takie działania doceniają użytkownicy, dla których wygoda i szybkość działania może mieć kluczowe znaczenie dla powodzenia zakładu. Najbardziej będzie to widoczne podczas obstawiania na żywo, kiedy każda sekunda jest ważna, a długo ładująca się aplikacja może sprawić, że po prostu nie zdążymy zagrać. Jaskie są najlepsze aplikacje bukmacherskie? Szybkie i wygodne w obsłudze.

W poprzedniej części naszego poradnika skupiliśmy się na wyborze bukmachera oraz podstawach obstawiania. W tym artykule zajmiemy się kwestią aplikacji. Żeby móc je sprawdzić należy zainstalować je na swoim urządzeniu. Najwygodniejsze pod tym względem są urządzenia z systemem iOS. W nich wystarczy wejść do AppStore, wpisać w wyszukiwarkę nazwę bukmachera, następnie potwierdzić pełnoletność lub autoryzować instalację za pomocą TouchID lub FaceID, a później aplikacja się instaluje.

Więcej zachodu mają użytkownicy systemu Android. Z powodu polityki Google w Sklepie Play nie znajdziemy aplikacji bukmacherskich. Musimy pobrać je bezpośrednio ze strony danego bukmachera. Zanim jednak to zrobimy, to w opcjach, najczęściej w zakładce Zabezpieczenia, należy zezwolić na instalowanie aplikacji z nieznanych źródeł. Następnie wchodzimy na stronę bukmachera, klikamy w opcje pobierania aplikacji, potwierdzamy chęć zainstalowania i gotowe.

Fortuna

Na pierwszy ogień idzie jedna z najbardziej rozbudowanych aplikacji dostępnych na rynku. W tej aplikacji postawiono na wygodę - ekran można przewijać w obie strony, żeby zobaczyć więcej treści.

W dolnej części znajduje menu, które daje nam szybki dostęp do najważniejszych funkcji aplikacji: zakłady na żywo, przeglądanie pełnej oferty, zakładkę z postawionymi zakładami oraz Strefę Typera, czyli dostęp do dyskusji innych użytkowników na tematy bukmacherskie.

 class="wp-image-2249358"

Warto czasem przejrzeć, bo niektórzy dzielą się swoimi perełkami. Oczywiście należy wziąć pod uwagę to, że na tym czacie może się wypowiadać każdy, więc nie przesadzałbym z optymizmem. W ramach zmiany wyglądu aplikacji możemy wygodnie przełączać się pomiędzy trybem ciemnym i zwykłym.

 class="wp-image-2249364"

W górnej części znajduje się wyszukiwarka, w której możemy wyszukać swoją ulubioną ligę, drużynę czy dyscyplinę sportową. Wyszukiwanie działa błyskawicznie. 

 class="wp-image-2249370"

W aplikacji można włączyć powiadomienia, dzięki którym dowiemy się o wyniku naszego zakładu bez konieczności wchodzenia w aplikację. Można więc spokojnie wrócić do pracy, a powiadomienie powie nam czy udało się lepiej przewidzieć wynik spotkania niż bukmacher. 

W aplikacji znajdziemy zakładkę z aktualnymi promocjami, jest ich na tyle dużo, że każdy znajdzie coś dla siebie. Dużym plusem Fortuny jest olbrzymia liczba transmisji, dzięki którym możemy oglądać dane spotkanie na żywo. 

Bukmacher oferuje opcję wczesnego rozliczenia zakładu (np. gdy drużyna, na której zwycięstwo postawiliśmy osiągnie w dowolnym momencie gry dwubramkową przewagę). Dużym plusem są rozbudowane statystyki. Z poziomu aplikacji możemy przeglądać jak wyglądały dotychczasowe spotkania pomiędzy zawodnikami/drużynami, zwyczajowe składy, sytuację ligową i wiele, wiele innych. 

Samo obstawianie zakładów jest błyskawiczne, ale mam wrażenie, że Fortuna zbyt często blokuje możliwość postawienia zakładu podczas gry na żywo, np. w momencie groźnego ataku jednej z drużyn. A może podczas testów miałem pecha i trafiałem na same dynamiczne spotkania. 

OCENY:

 • Szybkość działania aplikacji: 4/5 -jeden punkt mniej za zbyt długie blokowanie wydarzeń przy grze na żywo
 • Intuicyjność: 5/5
 • Wygląd: 4/5 - design trochę trąci myszką
 • Funkcje: 5/5

STS

Jak podaje sam bukmacher - jest to najchętniej pobierana aplikacja tego typu w Polsce. Jej siłą jest bogata oferta, prostota i wygoda użytkowania. To STS daje możliwość zdefiniowania stawek pod odpowiednimi klawiszami, dzięki czemu możemy zawierać zakłady szybciej. W ramach personalizacji użytkownik może określić, w jaki sposób zawiera kupony na zdarzenia pojedyncze.

 class="wp-image-2249376"

Domyślnym sposobem jest standardowy zakład, w którym zakład zostaje dodany do kuponu i czeka aż użytkownik wpisze stawkę oraz potwierdzi chęć jego zawarcia. W ramach Szybkiego Zakładu można wybrać i zatwierdzić zakład wpisując dowolną stawkę. Trzecią opcją jest Błyskawiczny Zakład, w którym zakłady przyjmowane są jednym kliknięciem, a kwota, za jaką gramy jest wcześniej przez nas ustalona.

 class="wp-image-2249388"

Ta opcja jest najlepsza do intensywnych i dynamicznych zakładów na żywo. 

 class="wp-image-2249382"

Niewątpliwym plusem STS jest niezwykle bogata oferta na zakłady - zarówno przedmeczowe, jak i te na żywo. Spotkania można oglądać, warunkiem jest postawienie dowolnego zakładu na dowolne spotkanie w ciągu ostatnich 24h. Wymusza to poniekąd częstszą grę, bo np. w Fortunie wystarczy jeden zakład w ciągu 7 dni. Liczba transmisji w STS-ie imponuje.

Użytkownik ma dostęp do statystyk, dzięki którym łatwiej przewidzieć wynik spotkania. 

 class="wp-image-2249379"

Gracze mają możliwość przedwczesnego zamknięcia kuponu, po odpowiednio przeliczonym kursie. W aplikacji możemy włączyć powiadomienia Push, podobnie jak w Fortunie mamy dostęp do czatu. Ciekawostką jest to, że mamy czat główny, czat do gry na żywo, a także czaty do poszczególnych spotkań. Zwłaszcza ta ostatnia opcja jest bardzo fajna, bo pozwala na bieżące komentowanie przebiegu spotkania. Gracze mogą szybko wpłacać i wypłacać pieniądze z poziomu aplikacji. 

Z Minusów - aplikacja STS potrafi się czasem zaciąć (testowy telefon to Samsung S20 FE), a zmiana dyscypliny może zająć dłuższą chwilę. Nie mogę również przekonać się do designu aplikacji, wydaje mi się trochę archaiczny, ale może dlatego, że od wielu lat aplikacja przechodzi tylko kosmetyczne zmiany. 

OCENY:

 • Szybkość działania aplikacji: 3/5 - zawieszanie się aplikacji to poważny minus
 • Intuicyjność: 5/5
 • Wygląd: 3/5 - design jest przestarzały
 • Funkcje: 5/5

Superbet

Aplikacja wyróżnia się prostym i czytelnym interfejsem. Na stronie startowej mamy przegląd najpopularniejszych zakładów w danym dniu, poznamy również newsy ze świata sportu. Na dolnej belce umieszczono wygodne skróty do oferty, zakładów na żywo, postawionych kuponów oraz do gier. 

 class="wp-image-2249418"

Superbet ma bardzo rozbudowaną opcję rozliczania kuponów jako wygranych w momencie spełnienia pewnych warunków, np. w przypadku piłki nożnej w dowolnym momencie obstawiona przez nas drużyna osiągnie dwubramkową przewagę, Świetna opcja, dzięki której nie musimy drżeć o wynik spotkania do ostatniej minuty. 

W aplikacji Superbet możemy włączyć powiadomienia Push, dzięki czemu od razu zostaniemy poinformowani o rozstrzygnięciu naszego zakładu. Mamy dostęp do licznych transmisji, ale nie działają one w trybie pełnoekranowym. To dosyć istotny minus. 

 class="wp-image-2249430"

Superbet wyróżnia się rozbudowaną sekcją społecznościową. Można tam na bieżąco komentować spotkania, dzielić się swoimi kuponami, uczestniczyć w życiu społeczności typerów. SuperSocial, bo tak nazywa się ta funkcja, pozwala na upublicznienie zakładu, ale bez stawki i potencjalnych wygranych. Osoby, które nas obserwują mogą komentować nasz kupon lub dodawać typy z niego do własnego kuponu. Jednym z aktywnych typerów, którego można obserwować jest sam Jerzy Dudek.

 class="wp-image-2264457"

Do każdego spotkania bukmacher oferuje statystyki występów zawodnika/drużyny, dzięki czemu łatwiej podjąć decyzję o wyborze zdarzenia. 

 class="wp-image-2249442"

Sama aplikacja chodzi bardzo szybko i płynnie, nie ma zacięć, któreś irytują użytkownika. Moim zdaniem jest najbardziej przejrzysta ze wszystkich i zapewnia najlepsze odczucia z korzystania.

OCENY:

 • Szybkość działania aplikacji: 5/5
 • Intuicyjność: 5/5
 • Wygląd: 5/5
 • Funkcje: 4/5 - brak trybu pełnoekranowego dla transmisji jest niezrozumiały

Etoto

Kolejna aplikacja, w której zrezygnowano z fajerwerków i postawiono na prostotę i wygodę obsługiwania. Ekran startowy to skróty do najpopularniejszych dyscyplin, co pozwala na szybką nawigację. W dolnej części umieszczono wygodne skróty do oferty, zakładów na żywo, historii oraz aktualnych kuponów.

 class="wp-image-2249451"

Aplikacja ma bogatą ofertę zdarzeń i możliwych zakładów. Bardzo fajną opcją jest MIXbet, która pozwala na połączenie kilku zdarzeń z jednego spotkania w jeden kupon.

 class="wp-image-2249460"


Na minus zasługuje system podglądu statystyk - jest praktycznie nieużywalny, bo nie zamyka głównego okna zakładów, tylko zostawia wąski pasek, który trzeba przewijać, żeby dotrzeć do wartościowych informacji. W porównaniu do innych aplikacji wypada najgorzej. Nie znajdziemy również transmisji w aplikacji, co według mnie jest istotną wadą.

 class="wp-image-2249472"

Podobnie jak w STS-ie mamy możliwość wyboru preferowanych stawek oraz sposobu zawierania zakładu. Normalny polega na wybraniu zakładu, naciśnięcia na interesujący nas kurs, a następnie przejścia do kuponu. Szybki pozwala na postawienie zakładu w momencie kliknięcia na kurs i przytrzymania go, możemy wybrać stawkę. W opcji Turbo gramy za pomocą jednego kliknięcia predefiniowanej stawki. 

 class="wp-image-2249496"

OCENY:

 • Szybkość działania aplikacji: 5/5
 • Intuicyjność: 5/5
 • Wygląd: 5/5
 • Funkcje: 3/5 - nieużywalne statystyki i brak transmisji to ogromny minus.

To która aplikacja bukmacherska jest najlepsza?

Moim zdaniem najbardziej kompleksową aplikacją, która łączy prostotę z funkcjonalnością i bogatą ofertą jest aplikacja Superbetu. Po piętach drepcze im aplikacja Etoto i Fortuna, którym przyznałbym drugie i trzecie miejsce. Czwarte miejsce w moim osobistym rankingu zajmuje STS.

Lokowanie produktu: Mahalo Media
Najnowsze
Zobacz komentarze