REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Nowa sieć Elona Muska kosztuje 23000 zł mies. i działa na środku oceanu. Starlink Maritime z ofertą dla Polski

Ponad 23 tysiące złotych miesięcznego abonamentu oraz 47 tysięcy jednorazowej opłaty za niezbędne urządzenia. Tyle kosztuje internet satelitarny Starlink od należącej do Elona Muska firmy SpaceX, w wersji przeznaczonej dla jachtów i kontenerowców.

08.07.2022
12:44
Spacelink Maritime w Polsce. Nowa usługa Elona Muska
REKLAMA

Dołącz do Amazon Prime z tego linku, skorzystaj z promocji (30 dni za darmo) i kupuj taniej podczas pierwszego Amazon Prime Day w Polsce.

Jeśli stać cię na jacht za pół miliona złotych, powinno być cię również stać na internet za ponad 20 tysięcy miesięcznie. Z takiego założenia wychodzi Elon Musk, którego spółka SpaceX właśnie zaprezentowała najnowszą ofertę na internet satelitarny Starlink w wersji dla jednostek pływających po morzach, oceanach i wodach wszelakich.

REKLAMA

Starlink Maritime to Internet za 23 000 złotych miesięcznie, który zadziała na morzach i ocenach z niezłą prędkością.

Znacie to uczucie, gdy odpoczywacie na swoim jachcie, ale przez fatalny zasięg bezprzewodowy nie możecie przeprowadzić rozmowy na FaceTime? Ja również nie, ale m.in. z myślą o takich przypadkach SpaceX rozszerzył oraz wyspecjalizował swoją ofertę internetu satelitarnego, udostępnianego przy pomocy satelitów Starlink. Starlink Maritime to oferta przygotowana specjalnie z myślą o jednostkach pływających. Zarówno tych osobowych, jak również wielkich statków handlowych.

 class="wp-image-2251653"

Na Starlink Maritime składa się specjalny odbiornik na statywie oraz dwa dodatkowe terminale gwarantujące zasięg bezprzewodowy w czasie sztormu, w cenie 47 tysięcy złotych. Do tego dochodzi cyklicznie opłacany dostęp za usługi satelitarne, w cenie 23 tysięcy złotych miesięcznie. SpaceX zaznacza, że klienci mają możliwość zatrzymywania oraz wznawiania subskrypcji w każdym momencie, z poziomu aplikacji na telefon. Oznacza to, że nie musimy płacić za miesiące, gdy nasze ekskluzywne jachty stoją zacumowane w greckich, włoskich oraz hiszpańskich portach.

  • Prędkość pobierania: do 350 Mb/s na morzu
  • Prędkość wysyłania: do 40 Mb/s na morzu

Prędkość internetu satelitarnego Starlink Maritime to do 350 Mb/s pobierania oraz 40 Mb/s wysyłania. Tyle wystarczy, aby z poziomu naszej kabiny cieszyć się VoD w jakości 4K czy pobierać najnowsze gry wideo.

Elon Musk kusi kapitanów z Polski własną kartą produktową i doskonałym zasięgiem w regionie.

Usługa Starlink Maritime doczekała się spolszczonej wersji karty produktowej, na której możemy podejrzeć zasięg satelitarny. Polska, jak również cała Europa, znajduje się w pasie dostępowym ponad 2000 satelitów Starlinka już w tym momencie. Dzięki satelitarnemu rozwiązaniu zasięg internetowy ma być oferowany zarówno niedaleko od portu, jak również na środku morza. Do końca 2022 roku zasięg zostanie rozszerzony również na oceany. Środek Oceanu Atlantyckiego w czasie najgorszego sztormu? Żaden problem.

 class="wp-image-2251659"
REKLAMA

To właśnie niezawodność w trudnych warunkach pogodowych sprawia, iż Starlink Maritime jest odczuwalnie droższy od innych ofert na internet satelitarny Elona Muska. Biorąc jednak pod uwagę, że usługa jest skrojona pod posiadaczy jachtów, firmy transportowe czy platformy wiertnicze, dla wielu klientów cena może stanowić kwestię kompletnie drugorzędną.

Publikacja zawiera linki afiliacyjne Grupy Spider’s Web.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA