REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Samsung Galaxy Fold 4 nadchodzi. Właśnie wyciekła jego specyfikacja

Wyciekła specyfikacja Samsunga Galaxy Ford 4, która - przynajmniej "na papierze" - jest bardzo zachowawcza.

01.06.2022
8:21
Samsung Galaxy Fold 4
REKLAMA

Ice Universe, czyli jedna z najbardziej wiarygodnych osób udostępniających przedpremierowe przecieki ze świata mobilnego, właśnie udostępniła specyfikację Samsunga Galaxy Fold 4. Ice Universe używa określenia "Galaxy Z Fold 4", ale wcześniejsze przecieki mówiły o porzuceniu literki "Z", która komplikowała portfolio, a po inwazji rosyjskiej hordy na Ukrainę dodatkowo niesie za sobą złe konotacje.

REKLAMA

Galaxy Fold 4 będzie bardzo podobny do Z Folda 3

Nie zmienią się bowiem ekrany Samsunga Galaxy Fold 4. Nadal znajdziemy tu zewnętrzny panel AMOLED o przekątnej 6,2 cala, rozdzielczości HD+ i odświeżaniu 120 Hz. Nadal znajdziemy wewnętrzny elastyczny panel AMOLED 7,6" z rozdzielczością QXGA+ i odświeżaniem 120 Hz. Nadal wewnętrzny panel będzie miał "niewidzialną" kamerkę w technologii UDC (Under Display Camera). Nadal jej rozdzielczość wyniesie 4 MP. Kamerka z przodu nadal będzie miała 10 MP.

Akumulator tego składanego urządzenia nadal będzie miał pojemność 4400 mAh. Nadal będzie tu 12 GB RAM i 256 GB na dane.

W takim razie gdzie tu nowości?

Troszkę zmieni się wygląd, bo wcześniejsze przecieki pokazują zmieniony układ aparatów. Pojawią się niezależne wysepki kojarzące się z Galaxy S22 Ultra.

W Samsungu Galaxy Fold 4 Zmienią się też same aparaty, bo trio trzech matryc po 12 MP zastąpi układ:

  • 50 MP w aparacie głównym,
  • 12 MP w aparacie ultraszerokokątnym,
  • 10 MP w teleobiektywie o krotności 3x.

Do tego dojdzie fabrycznie nowy Android 12 z nakładką OneUI w wersji 4.1.1. Kolejną zmianą jest procesor Snapdragon 8+ Gen 1, czyli najnowsza wersja topowego modułu, ale jest to zmiana z gatunku oczywistych.

O co tu chodzi?

Czy Samsung ma jakiegoś asa w rękawie, który jeszcze nie wyciekł? Czy będzie nim wbudowany rysik S Pen? Czy będzie to nowa technologia ekranu o wyższej wytrzymałości? Czy będzie to ulepszony zawias? A może kluczem do sukcesu będzie znacznie niższa cena urządzenia?

REKLAMA

Możliwości jest dużo, a do momentu premiery Samsunga Galaxy Fold 4 karty są jeszcze w grze. Pamiętajmy, że specyfikacja stanowi tylko o części popularności smartfona. Każdy marketingowiec zna zasadę CCC, czyli "Cena Czyni Cuda". Mam wrażenie, że skoro zmian względem poprzednika ma być tak mało, to Samsung zagra właśnie ceną.

A jeśli nie, to cóż, Galaxy Z Fold 3 na pewno potanieje po premierze czwórki. I być może wtedy będzie lepszym wyborem od bardzo podobnego Folda 4.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA