REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

"To nowy Titanic" - krzyczy pasażer. Jest nagranie, jak amerykański wycieczkowiec uderza w górę lodową

Pasażerowie amerykańskiego statku wycieczkowego najedli się strachu, gdy statek, którym podróżowali zderzył się z górą lodową. Moment zderzenia uchwycono na nagraniu, a obecni pasażerowie nazwali Norwegian Sun "drugim Titanikiem"

29.06.2022
8:07
Amerykański statek uderza w górę lodową. To nowy Titanic
REKLAMA

W sobotę 25 czerwca statek wycieczkowy Norwegian Sun należący do amerykańskich linii Norwegian Cruise Line zderzył się z górą lodową w pobliżu wybrzeża Alaski. Uszkodzenie było na tyle poważne, że kapitan zdecydował się odwołać dalszą część rejsu i powrócić do portu w Seattle w czwartek rano. Choć skala zdarzenia była zgoła inna od tej z 1911 roku, pasażerowie Norwegian Sun ochrzcili statek "Titanikiem 2.0".

REKLAMA

Amerykański statek zderzył się z górą lodową. Rejs przerwany

Jak podaje stacja ABC News, Norwegian Sun zderzył się z niewielką górą lodową podczas kursu nieopodal lodowca Hubbard - największego niepolarnego lodowca na świecie. Zgodnie z danymi National Snow & Ice Data Center feralna góra lodowa miała nie więcej niż 2 metry szerokości i wystawała nie więcej niż metr nad wodę. Jak podaje Norwegian Cruise Line w oświadczeniu przesłanym portalowi Cruise Hive, przyczyną kolizji była zła widoczność.

W zdarzeniu nie ucierpiał żaden pasażer ani członek załogi.

W dniu 25 czerwca 2022 r. podczas rejsu przy lodowcu Hubbard na Alasce statek Norwegian Sun znalazł się w gęstej mgle, która ograniczyła widoczność i doprowadziła do kontaktu statku z małą górą lodową. [...]

REKLAMA

Statek bezpiecznie dopłynął do portu w Juneau na Alasce, gdzie podjęto decyzję o powrocie do Seattle i anulowaniu nie tylko pozostałej części rejsu, ale także wszystkich przyszłych rejsów zaplanowanych dla tego statku.

Jak podaje przewoźnik, wszyscy pasażerowie wysiądą w porcie w Seattle. Norwegian Cruise Line zapewnił o zwrocie pieniędzy w wysokości 100% ceny biletów. Ponadto armator zapewnia o zapewnieniu wszystkim pasażerom bonu na kolejny rejs (Future cruise credit) o wartości 100% ceny biletu.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA