1. Spider's Web
  2. Technologie

Sportowy smart zegarek nie musi być drogi. Huawei Watch Fit 2 kosztuje teraz mniej niż 600 zł

Lokowanie produktu: Euro RTV AGD

Wbudowany GPS, niemal setka profili sportowych, dwuzakresowy system lokalizacji, pomiar tętna, plany treningowe, ocena naszego zdrowia i poziomu wytrenowania, duży wyświetlacz AMOLED i to wszystko za mniej niż 600 zł? W przypadku Huawei Watch Fit 2 to jak najbardziej możliwe, ale trzeba się pospieszyć.

24.06.2022
16:54
Sportowy smart zegarek nie musi być drogi. Huawei Watch Fit 2 kosztuje teraz mniej niż 600 zł

Specjalna oferta promocyjna trwa bowiem tylko do 26 czerwca tego roku, więc na podjęcie decyzji zostało niewiele czasu. A zdecydowanie jest o czym pomyśleć.

Huawei zmieścił w niewielkim Watch Fit 2 właściwie wszystko, co tylko się dało.

Najtańsza wersja kosztuje w obecnej promocji zaledwie 599 zł, ale to nie znaczy, że pod względem możliwości jest to tani zegarek. Po pierwsze wszystkie informacje są prezentowane na sporym, 1,74-calowym wyświetlaczu dotykowym AMOLED wypełniającym niemal cały front urządzenia.

 class="wp-image-2224563"

Po drugie nie będziemy musieli przesadnie martwić się ładowaniem Huawei Watch Fit 2. Wytrzyma on z dala od ładowarki do 10 dni, a nawet przy dość intensywnym użytkowaniu jedno ładowanie na tydzień powinno w zupełności wystarczyć.

Pretekstów do intensywnego użytkowania w przypadku Huawei Watch Fit 2 może być przy tym całkiem sporo. Wbudowany głośnik i mikrofon pozwolą chociażby na prowadzenie rozmów bez konieczności dotykania telefonu. Zegarek cały czas monitoruje też nasze tętno, kroki, sen, a także szereg innych parametrów zdrowotnych, takich jak stres, temperatura skóry czy saturacja krwi tlenem. Jeśli więc chcemy mieć kompletny obraz tego, jak wygląda nasza zwykła aktywność w ciągu dnia - Huawei Watch Fit 2 zbierze te dane i przedstawi nam w aplikacji na Huawei Zdrowie smartfonie.

Podczas aktywności sportowej Huawei Watch Fit 2 też będzie dla nas doskonałym kompanem.

Znajdujący się na pokładzie system lokalizacji (dwuzakresowy, pięciosystemowy) pozwoli na zapis trasy i kalkulację tempa/prędkości bez konieczności zabierania ze sobą telefonu - niezależnie od tego, czy idziemy pobiegać, pojeździć na rowerze, czy wędrować po górach. W sumie do wyboru jest aż 97 trybów sportowych, więc każdy powinien znaleźć coś dla siebie, a miłośnicy bardziej wymagających treningów w nieznanym terenie będą mogli skorzystać dodatkowo ze wbudowanego kompasu i podstawowych narzędzi nawigacyjnych, w tym opcji wgrywania do zegarka przygotowanych wcześniej tras.

 class="wp-image-2224566"

Najbardziej zadowoleni z funkcji sportowych będą przy tym prawdopodobnie biegacze. Huawei Watch Fit 2 zaoferuje im szereg planów treningowych, przeprowadzi nas przez rozgrzewkę przed biegiem, a w jego trakcie będzie wyświetlał wszystkie najważniejsze informacje, takie jak tempo, tętno, dystans czy aktualna strefa tętna.

Prognozę pogody, która czeka na nas podczas treningu, też oczywiście możemy sprawdzić przed wyjściem z domu z poziomu zegarka. A po powrocie możemy zapoznać się z rozbudowanym podsumowaniem aktywności.

Uwaga: jest więcej niż jeden Huawei Watch Fit 2.

Dokładniej są trzy wersje: Huawei Watch Fit 2 Active (599 zł w promocji, bez niej - 699 zł), Huawei Watch Fit 2 Elegant (849 zł w promocji, 999 zł bez niej) oraz Huawei Watch Fit 2 Classic (699 zł w promocji, 799 zł bez niej).

Czym się różnią? Przede wszystkim materiałami, z których wykonano kopertę, a także kolorem. Standardowa wersja oferuje polimerową kopertę w kolorze różowym albo czarnym. Wersje Elegant i Classic wyposażono już w koperty wykonane częściowo z aluminium (przednia część) i sprzedawane są w kolorze srebrnym (Watch Fit 2 Elegant) oraz białym (Watch Fit 2 Classic).

 class="wp-image-2224560"

Poszczególne modele różnią się także dostarczanymi w zestawie paskami. Standardowo jest to pasek silikonowy, ale w wersji Elegant otrzymamy bransoletę, natomiast w wersji Classic skórzany pasek.

Pod względem funkcji sportowych czy smart trzy odmiany są właściwie identyczne. Pozostaje tylko wybrać, która podoba nam się najbardziej i które zestawienie materiałów nam odpowiada. Zwłaszcza że w obecnej promocji wszystkie trzy warianty są zdecydowanie atrakcyjnie wycenione, a na wersję najdroższą możemy otrzymać najwyższy rabat.

Lokowanie produktu: Euro RTV AGD
Najnowsze
Zobacz komentarze