REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Social media

W desperacji błagają superczłowieka o pomoc. Obrońcy Azowstalu wzywają Elona Muska

Ostatni obrońcy Mariupolu dzielnie walczą o utrzymanie miasta i swoje życia, mimo brutalności i bezwzględności rosyjskiego najeźdźcy. Sytuacja jest tak dramatyczna, że zaczynają liczyć na cuda. Takie jak nadludzka interwencja właściciela Tesli i SpaceX.

12.05.2022
17:35
Elon Musk
REKLAMA

Mariupol to prawdopodobnie jeden z ważniejszych symboli wojny Rosji z Ukrainą. Jego obrońcy stawiają nieustępliwy opór Rosjanom, mimo iż oblegające miasto siły zdają się przeważać w kwestii liczebności czy sprzętu. Płacą jednak za to straszliwą cenę.

REKLAMA

Czytaj też:

Żądny krwi najeźdźca, sfrustrowany brakiem zdecydowanego zwycięstwa, demoluje miasto i równa je z ziemią. Mariupol to już w dużej mierze gruzy, naznaczone krwią ludności cywilnej, na której wojsko rosyjskie dopuściło się trudnej do uwierzenia liczby zbrodni wojennych. Ostatnim punktem oporu ukraińskich sił są zakłady metalurgiczne Azowstal. Jeżeli upadną ich obrońcy, upadnie miasto - czy raczej to, co z niego zostało - i przejdzie ono pod kontrolę sił rosyjskich.

Obrońcy Mariupola: potrzebujemy superczłowieka, takiego, jak pan.

REKLAMA

- Elon Musk, ludzie mówią, że przybyłeś z innej planety, aby nauczyć ludzi wiary w niemożliwe. Nasze planety są obok siebie, ja żyję tu, gdzie przetrwanie jest prawie niemożliwe. Pomóż nam wydostać się z Azowstalu do kraju mediatora. Jeżeli nie ty, to kto? Daj mi znak - apeluje na Twitterze Serhin Wołyna, dowódca 36. Brygady Piechoty Morskiej Ukrainy. - Udowodnił, że dla niego nie ma problemów nie do rozwiązania, że wszystko jest możliwe! On nigdy się nie poddaje, tak jak my! Potrzebujemy wsparcia superczłowieka! - dodał.

Bohater Wołyna sprawia wrażenie bycia fanem Muska i trudno się dziwić takiemu podejściu. Musk może imponować swoją ekstrawagancją, bogactwem, ale też wywrotowymi przedsięwzięciami finansowymi, jakimi są popularyzująca elektromobilność Tesla czy mający za cel podbój kosmosu SpaceX. Przede wszystkim jednak Musk wsławił się realnym wsparciem obrońców Ukrainy, w tym zapewniając Ukraińcom dostęp do usługi Starlink, tym samym zapewniając im bezcenny dostęp do Internetu. Wydaje się jednak skrajnie nieprawdopodobne, by biznesmen odpowiedział na apel. Choć sam Musk nie wystosował jeszcze żadnego komentarza.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA