REKLAMA

Jak edytować film na TikTok? Jak dodać efekty i muzykę? Poradnik

Nagrałeś film na TikTok i co dalej? Teraz przydałoby się edytować wideo - to poprawi jego jakość i przebojowość. Można do niego dodać filtry, efekty i muzykę. Jak to zrobić? Podpowiadamy w naszym poradniku.

27.03.2022 11.15
Jak edytować film na TikTok? Jak dodać efekty i muzykę? Poradnik
REKLAMA

Dzięki swojej ogromnej popularności TikTok dostarcza już nie tylko czystej rozrywki. Dla wielu osób służy jako narzędzie do promowania marki lub swojej twórczości. Umiejętność montowania i edytowania przyjemnych dla oka filmików jest więc bardzo przydatna. Oto krótki poradnik, jak się do tego zabrać.

REKLAMA

Z tego artykułu dowiesz się:

Jak przyciąć nagrania na TikToku?

Gdy nagrasz swój pierwszy film na TikTok, przyszedł czas, aby go edytować. Pierwszym krokiem jest przycięcie zarejestrowanych przed chwilą wideo. 

  • Nagraj filmik i kliknij "Dalej"
  • Dotknij przycisku regulacji klipów w prawym górnym rogu. Możesz wybrać każdy ze swoich klipów i indywidualnie dostosować ich długość
  • Klipy można też nagrać ponownie, naciskając przycisk "Zacznij od nowa" po wybraniu wideo. 
  • Po zakończeniu kliknij "Zapisz"

Jak dodać muzykę do TikToka?

Jeśli nie dodałeś muzyki do filmu na TikToku przed nagrywaniem, teraz także możesz to zrobić. Po prostu naciśnij "Dźwięki"  w lewym dolnym rogu, a potem wyszukaj piosenkę, która cię interesuje. Możesz też skorzystać z proponowanych dźwięków. Jest możliwość wybierania spośród kilku różnych sekcji każdej piosenki, od 15 do 60 sekund. Każdą piosenkę możesz dodać do ulubionych, aby później łatwiej było ją odnaleźć.

Jak edytować film na TikTok?

Jak dodać filtry do nagranego filmu?

Filtry można dodawać zarówno przed, jak i po nagraniu filmu na TikTok. Aby to zrobić, kliknij w "Filtry" w prawym górnym rogu ekranu. Panel, który pojawi się na dole, umożliwia przeglądanie filtrów. Dla ułatwienia podzielono je na kategorie. Dodatkowo jest też możliwość regulacji natężenia. Warto tu wspomnieć, że po zakończeniu nagrywania mamy możliwość nałożenia tylko jednego filtru na raz, nie da się więc ich "miksować". Wybór na szczęście jest bardzo duży.  

Jak dodać przejścia do TikToka?

Przejścia to bardzo efektowny sposób na przeskoczenie z jednego klipu do drugiego. Znajdziemy je w zakładce "Efekty" na dole ekranu. W menu efektów wybierz zakładkę "Przejścia". To specjalnie stworzona kolekcja efektów, dzięki którym przejścia między filmami na TikToku będą płynniejsze. Aby dodać przejście wystarczy ustawić się w odpowiednim miejscu filmiku na podglądzie i kliknąć efekt przejścia, który nam się podoba. W razie pomyłki, po prawej stronie jest przycisk cofania. 

Jak dodać naklejki do filmu na TikToku?

Dekorowanie filmu na TikToku naklejkami może dać bardzo ciekawe i przyciągające uwagę efekty. Naklejki znajdziesz także w sekcji "Efekty" w zakładce "Naklejki" umieszczonej na samym dole ekranu. Większość z dostępnych tam efektów zmienia twarz lub włosy, ale nie wszystkie. Najlepiej wejść samemu i je wypróbować. 

Jak opublikować TikToka?

Gdy dodasz już wszystkie efekty i dostosujesz wideo według własnych potrzeb, przyszedł czas, by je opublikować. Naciśnij przycisk "Dalej", który przeniesie Cię do ostatniego już ekranu. Tutaj jest miejsce, by dostosować ważne ustawienia i uzupełnić informacje o Twoim TikToku. 

  • Dodaj opis - dzięki temu widzowie będą wiedzieli, o czym jest TikTok. Dodaj wzmianki i koniecznie wzbogać o hasztagi!
  • Otaguj użytkowników, którzy są związani z nagraniem
  • Kto może oglądać ten film - wybierz, komu udostępnisz swoje dzieło
  • Zezwalaj na komentarze - pozwala włączać i wyłączać komentowanie
  • Wyraź zgodę na tworzenie duetu na TikTok - zdecyduj, czy inni będą mogli nagrywać duety z Twoim filmem
  • Zezwój na Stitch - Zdecyduj, czy inni będą mogli tworzyć Stitche do Twojego filmiku

W sekcji "Więcej opcji" możesz wybrać, czy filmik po opublikowaniu zapisze się na Twoim smartfonie, a także zadbać o treści markowe, jeśli masz konto biznesowe. Na sam koniec możesz udostępnić TikToka w mediach społecznościowych, które są połączone z Twoim kontem. Gdy ustawisz już wszystko, kliknij "Opublikuj".

REKLAMA
TikTok. Jak edytować film? 5 łatwych tricków

Zdjęcie główne: Nattakorn_Maneerat/shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA