REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Biznes

Sylwester Suszek zaginął. To on stworzył najpopularniejszą w Polsce giełdę kryptowalut

Policja poszukuje Sylwestra Suszka, który po spotkaniu biznesowym rozpłynął się w powietrzu. To on założył najpopularniejszą w Polsce giełdą kryptowalut.

15.03.2022
13:41
Twórca giełdy kryptowalut zaginął
REKLAMA

Sylwester Suszek jest założycielem i byłym prezesem giełdy kryptowalut BitBay. Jednak od maja 2021 r. Sylwester Suszek nie pełni żadnej funkcji ani nie jest związany z giełdą kryptowalut Zonda (ex-BitBay).

Pod koniec 2021 r. giełda zmieniła nazwę na Zonda, by mniej kojarzyć się z Bitcoinem, jako że BTC nie jest jedyną walutą obsługiwaną przez giełdę. Rebranding szedł w parze z wejściem nowego inwestora ze Stanów Zjednoczonych, a cała operacja zaowocowała również zmianą struktur w zarządzie.

REKLAMA

W 2020 r. dziennikarze Superwizjera TVN opublikowali materiał, w którym przedstawili kontrowersje związane z powstaniem BitBay. Wśród udziałowców i współpracowników giełdy miały się znajdować osoby z przeszłością kryminalną. Superwizjer przedstawiał dowody na wyłudzanie podatku VAT, a nawet na sutenerstwo. Jeszcze wcześniej, w 2018 r., giełda BitBay trafiła na listę ostrzeżeń Komisji Nadzoru Finansowego z powodu prowadzenia działalności finansowej bez odpowiednich zezwoleń.

Teraz Sylwester Suszek zaginął

 class="wp-image-2091234"
34-letni zaginiony Sylwester Suszek
REKLAMA

Sylwester Suszek 10 marca odbył spotkanie biznesowe w Czeladzi, po którym ok. godziny 15:00 odjechał własnym autem, ale słuch po nim zaginął. Od tego czasu Suszek nie kontaktował się z rodziną. Policja rozpoczęła poszukiwania.

Policja prosi o kontakt osoby, które mogły widzieć biznesmena w ostatnim czasie. Każdy, kto ma informacje na temat miejsca pobytu zaginionego Sylwestra Suszka, proszony jest o kontakt z policjantami komendy miejskiej w Katowicach. Niestety nie wiadomo, co mogło się stać z zaginionym.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA