REKLAMA

Tej funkcji brakowało w YouTubie na Androida. Aplikacja oszczędzi kilku zbędnych dotknięć ekranu

No nareszcie. YouTube w końcu wprowadza funkcję, której brakowało w aplikacji od zawsze i która oszczędzi użytkownikom sporo czasu. Aktualizacja YouTube znacznie rozbudowuje możliwości odtwarzacza.

01.02.2022 19.45
YouTube na Androida z ważną nowością, która oszczędzi twój czas
REKLAMA

Pomimo tego, że ekrany smartfonów znacząco urosły w ostatnich latach, to nadal nie są na tyle duże, by wygodnie oglądać na nich filmy na YouTubie w miniodtwarzaczu. Siłą rzeczy najwygodniej więc oglądać je w trybie pełnoekranowym, tyle że wtedy jesteśmy odcięci od dodatkowych możliwości, jak choćby możliwości dodania łapki w górę czy w dół, zapisania wideo na później czy udostępnienia go w innych serwisach. YouTube w końcu załatał ten widoczny brak i wprowadza nowe funkcje do aplikacji na Androida.

REKLAMA

Nowość w aplikacji YouTube na Androida – odtwarzacz potrafi teraz znacznie więcej.

YouTube właśnie rozpoczął aktualizację swojej aplikacji na urządzenia z Androidem, która znacząco rozbudowuje funkcje odtwarzacza w trybie pełnoekranowym.

Dziś odtwarzacz w trybie pełnoekranowym wygląda tak:

 class="wp-image-2029963"

Po nowej aktualizacji będzie zaś wyglądał tak:

 class="wp-image-2029966"

Pod paskiem postępu pojawiły się dodatkowe przyciski łapek, komentarzy, udostępniania i dodania filmu do obejrzenia na później. W prawym dolnym rogu można będzie też szybko podejrzeć kolejne filmy na automatycznej playliście.

To pozornie mała zmiana, ale jednak zmiana, która w znaczący sposób podniesie komfort korzystania z YouTube’a na urządzeniach mobilnych. Osobiście najbardziej cieszę się na możliwość dodawania filmu do obejrzenia później z poziomu odtwarzacza; aktualnie za każdym razem, gdy chcę dodać film do playlisty lub do obejrzenia później, muszę opuszczać tryb pełnoekranowy, dotykać przycisku dodania na później i ponownie przechodzić do trybu pełnoekranowego. O co najmniej dwa kroki za dużo. Nowy odtwarzacz sprawi, że aby dodać film do obejrzenia na później, wystarczyć będą dwa dotknięcia – pierwsze do wywołania kontrolek odtwarzania i drugie do zapisania filmu na playliście.

REKLAMA

Jeśli masz smartfon z Androidem, prawdopodobnie już teraz możesz skorzystać z nowej wersji aplikacji YouTube z nowym odtwarzaczem pełnoekranowym. Jeśli jeszcze nie widzisz nowych kontrolek – sprawdź, czy w Sklepie Play nie oczekuje aktualizacja aplikacji.

Posiadacze iPhone’ów i iPadów niestety muszą jeszcze poczekać. Dla nich nowa wersja aplikacji zostanie udostępniona w bliżej nieokreślonej przyszłości.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA