REKLAMA

Nowe Grand Theft Auto oficjalnie zapowiedziane! Rockstar zdradza też, kiedy zagramy w GTA V Next-Gen

To pierwszy raz, kiedy Rockstar publicznie i oficjalnie potwierdza prace nad zupełnie nową odsłoną Grand Theft Auto. Firma zdradza jednocześnie, kiedy w next-genowe GTA V oraz GTA Online zagrają posiadacze konsol PlayStation 5 i Xbox Series.

04.02.2022 17.26
Nowe GTA oficjalnie zapowiedziane. Rockstar przerywa milczenie
REKLAMA

To, że powstanie nowa odsłona Grand Theft Auto, jest oczywiste. Jednak mimo niemal dekady od premiery GTA V, Rockstar nigdy nie potwierdził prac nad następną częścią. To nareszcie się zmienia, a utytułowany producent gier wideo przerywa długie milczenie.

REKLAMA

Nowe Grand Theft Auto już oficjalnie. Rockstar potwierdza istnienie projektu.

GTA V zadebiutowało na rynku w 2013 roku. Teraz, w dziewięć lat od premiery tamtej gry, Rockstar zapowiada kolejną odsłonę. To pierwszy raz, kiedy producent oficjalnie i publicznie odnosi się do zupełnie nowej części GTA. Studio potwierdziło prace nad kolejnym Grand Theft Auto w mediach społecznościowych oraz we wpisie na swoim blogu.

Wiemy, że nowe GTA powstaje, a projekt znajduje się w fazie zaawansowanej produkcji. Na ten moment to jednak wszystkie potwierdzone informacje, jakimi Rockstar podzielił się ze światem. Fani czekający na zupełnie nową kampanię single player mogą czuć niedosyt, ale to wciąż ważny moment dla marki. Ospale, powoli oraz ociężale, ale kampania informacyjna nowego Grand Theft Auto ruszyła z miejsca.

 class="wp-image-2035012"

Rockstar nie ma w zwyczaju zapowiadać gier, które znajdują się we wczesnym stadium produkcji. Studio jest znane z wyrzucania do kosza grywalnych buildów niezapowiedzianych gier, jak miało to miejsce w przypadku Bully 2. Dlatego oficjalną zapowiedź nowego GTA można traktować jako przekroczenie kamienia milowego w procesie twórczym, przybliżając nas do premiery nowej odsłony. Część analityków przypuszcza, że Grand Theft Auto VI zadebiutuje na przełomie 2023 i 2024 roku.

Jednocześnie Rockstar zdradza datę premiery Grand Theft Auto V w wersji next-gen na PlayStation 5 i Xbox Serie.

Odświeżona technologicznie wersja kasowego hitu - wraz z modułem GTA Online, który zostanie wydany także jako samodzielna odsłona - zadebiutuje na rynku 15 marca 2022 roku. Gra będzie dostępna dla konsol PS5 oraz Xbox Series, racząc posiadaczy tych sprzętów następującymi udogodnieniami:

  • Rozgrywka w rozdzielczości do 4K
  • Rozgrywka z płynnością do 60 fps
  • Zwiększenie zasięgu widzenia i wyświetlania tekstur HD
  • Wsparcie dla technologii HDR oraz ray tracing
  • Szybsze wczytywanie gry
  • 3D Audio (PS5)
  • Wsparcie funkcji kontrolera DualSense (PS5)
 class="wp-image-2035009"
REKLAMA

Posiadacze GTAV w wersji dla PS4 oraz XONE będą mogli przenieść swój cały progres - zarówno z kampanii fabularnej, jak i GTA Online - do edycji next gen. Taka migracja będzie możliwa do przeprowadzenia wyłącznie jeden raz na użytkownika.

Posiadacze konsol PlayStation 5 oraz Xbox Series otrzymają możliwość pobrania GTA Online jako samodzielnego modułu, oderwanego od kampanii fabularnej GTA V. Osobne GTA Online będzie płatne (wciąż nie znamy ceny), ale posiadacze PlayStation 5 mogą pobrać sieciową grę za darmo przed trzy pierwsze miesiące od jej debiutu zaplanowanego na 15 marca. Taka promocja niestety nie będzie dostępna na Xboksach.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA