REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Zakupy

Netto dołączył do sklepów w Polsce, które wycofują produkty z Rosji. Sprawdź, jak je rozpoznać

Netto to pierwsza tak duża ogólnopolska sieć marketów, która zdecydowała się na pełne wycofanie produktów z Rosji oraz Białorusi ze swoich sklepów. Lista sprzedawców podejmujących podobne kroki rośnie z każdym dniem.

28.02.2022
21:12
Netto bojkotuje rosyjskie produkty
REKLAMA

Netto to pierwsza tak duża sieć marketów działających na terenie Polski, która zdecydowała się na pełne wycofanie wszystkich rosyjskich oraz białoruskich produktów ze swoich półek sklepowych. Informuje o tym portal Wiadomości Handlowe, powołując się na biuro prasowe Netto Polska.

REKLAMA

Z Netto znikają produkty pochodzenia rosyjskiego oraz białoruskiego. To oficjalne.

Duńska sieć sklepów w Polce od poniedziałku nie sprzedaje w swoich sklepach produktów z Rosji oraz Ukrainy - taką wiadomość biuro prasowe Netto Polska przekazało portalowi Wiadomości Handlowe. W ten sposób sieć dyskontów okazuje swoją solidarność z Ukrainą, w której trwa zbrodnicza napaść rosyjskiego reżimu.

Jednocześnie w sieci Netto trwa specjalna promocja adresowana do ukraińskich uchodźców wojennych oraz polskich obywateli niosących im pomoc. W sklepach Netto najbliżej granicy z Ukrainą przeceniono o 30 proc. około 40 rozmaitych artykułów pierwszej potrzeby. Dyrektor Netto Polska liczy, że tańsze artykuły trafią w ręce najbardziej potrzebujących. Ponadto Netto przekazało znaczną liczbę artykułów pierwszej potrzeby do magazynu Caritas w Przemyślu.

Netto bojkotuje produkty z Rosji class="wp-image-1184638"

Nie tylko Netto. Coraz więcej sklepów w Polsce wycofuje produkty pochodzące z Rosji i Białorusi.

Netto to największa sieć handlowa na terenie Polski, która zdecydowała się na pełen bojkot produktów z krajów dokonujących agresji na Ukrainę. Podobny ruch wykonuje coraz więcej podmiotów działających na terytorium naszego kraju. Wśród nich można wskazać m.in:

  • Barbora - sklep internetowy z żywnością oraz artykułami codziennego użytku
  • Lisek - internetowa platforma realizująca zakupy z dostawą pod drzwi
  • Hipper - sieć marketów budowlanych obecna w wielu polskich miejscowościach

Jest wysoce prawdopodobne, że w kolejnych dniach do pełnego bojkotu produktów z Rosji oraz Białorusi przystąpią inne duże sieci sprzedaży działające na terenie Polski. Jednocześnie posłowie polskiego parlamentu coraz głośniej mówią o projekcie ustawy, zgodnie z którą produkty z Rosji i Białorusi mają być wyraźnie oznaczane flagami tych krajów na etykietach. W ten sposób konsument będzie w pełni świadom pochodzenia nabywanego towaru.

 class="wp-image-2068624"
źródło: tvp.info
REKLAMA

Z Rosji i Białorusi trafia do Polski wiele zróżnicowanych produktów, w tym czekolada, środki higieny osobistej oraz alkohol. Aby rozpoznać towar pochodzący z krajów dokonujących agresji na Ukrainę. należy zwrócić uwagę na numer pod jego kodem kreskowym. Produkty z Rosji rozpoczynają się od 460, 461, 462, 463, 464, 465, 466, 467, 468 i 469. Numer dla Białorusi rozpoczyna się natomiast od 481.

Oryginalne zdjęcie tytułowe, autor: Darios. Edycja: Szymon Radzewicz

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA